CANLI YEMLE BALIK AVININ AVANTAJLARI NELERDIR

Canlı Yemle Balık Avının Avantajları Nelerdir :

Dünyanın her yerinde canlı yemin avantajı kabul edilen bir gerçektir. Canlı yemle balık tutmak daha kolaydır. Canlı yemin balığın az olduğu yerlerde kullanılması bir zorunluluktur. Hiçbir yem canlı yemden daha çok büyük balıkları ortama çekemez. Ayrıca canlı yemle sırtı çekerek de avlama imkanı vardır.

CANLI YEMLE BALIK AVININ AVANTAJLARI NELERDIR

Şimdi Canlı Yemle Balık Avının Avantajları Nelerdir inceleyelim

Canlı yem bağlı olduğu oltadan kurtulmak için devamlı çırpınır. Bu esnada yaydığı titreşimler ve elektrikle diğer balıkların onu fark etmesini kolaylaştırır. Ayrıca bu mücadele esnasında balıktan azda olsa kan çıkar. Bu kan büyük balıkların dikkatini çeker. Böylece büyük balıklar canlı yeme doğru yönelirler.

CANLI YEMLE BALIK AVININ AVANTAJLARI NELERDIR

Sırtı yöntemiyle balık avı yaparken camlı yemi dönmeden, düzgün bir şekilde çekmek mümkündür. Bu sayede yem balığı gerçek ortamında sorun yaşayan yaralı balık gibi gözükür. Bu durum dönerek çekilen ölü yeme göre çok büyük bir avantajdır.

Canlı Yem Balığı Nasıl Çekilir

Canlı yem balığı tek bir kanca ile çekilir. Gözünün üstündeki boşluktan bir yorgan iğnesiyle ip veya lastik geçirilir. Bu balığa hiçbir zarar vermez. Balık çok uzun süreler canlı kalır. Bu şekilde canlı balığın hazırlanıp suya bırakılması hızlı ve kolaydır.

CANLI YEMLE BALIK AVININ AVANTAJLARI NELERDIR

Başka balıklar tarafından saldırıya uğramayan canlı yemi av boyunca kullanmak mümkündür. Zaman geçtikçe bayatlayıp kullanılabilir olma özelliğini kaybetmez.

Canlı Yem Dönmeden Çekilebilir

Tekne hızla giderken canlı yem dönmediği için hızlı bir şekilde mera değişikliklerine olanak sağlar. Yemin dönmesi durumunda takım gamlanır. Hızlı harekette fırdöndüler üzerinde büyük bir baskı oluşur. Bu baskı fırdöndülerin dönmesini engeller. Bu durumda takımda büyük miktarda gam oluşur. Takımın çekilip gamın düzeltilmesi gerekir. Böyle bir durumda takımı çekerek hızla hareket etme ihtimali kalmaz. Mutlaka oltayı çekip yol almak gerekir. Yemin canlı olmaması durumunda yapılması gereken budur.

CANLI YEMLE BALIK AVININ AVANTAJLARI NELERDIR

Canlı yemin yanına büyük balıklar veya yemimizle aynı tür balıklar yaklaştığında oltada hareketlenme olur. Bu hareketlenmeler balıkların yakında olduğu konusunda bizi uyarıdır. Bu uyarıları dikkate alarak uyanık olmakta fayda vardır.

Canlı Yemin Yanına Büyük Balık Yaklaştığını Biliriz

Canlı yem yanına büyük balık yaklaşırken hareketlenerek avcının ava karşı daha istekli olmasını sağlar. Bu durum bizim av verimliliğimizi arttırıcıdır. Ayrıca yem balığından gelen sinyalleri zamanında değerlendirerek av için hazır oluruz. Bu av boyunca dikkat edilmesi ve beklenmesi gereken bir alarm durumudur.

Canlı yemin başarı ihtimali çok yüksek olduğundan bizim de ava olan inancımız artar. İsteğimizin üst seviyede olması av verimliliğini arttıran diğer bir unsurdur. Unutmayın av için hazır olmayanın ve isteksiz olanın oltaya takılan avı kaçırma ihtimali de fazladır.

Canlı yemle av yapmak mümkün olmazsa, av dönüşü yemek olabilir. Yani canlı yem öyle de, böyle de karnımızı doyurmamıza yardımcı olur.

Canlı Yem Balığı Videosu: https://youtu.be/gaw1XMK_n8g

Canlı Yemle Balık Avının Avantajları Nelerdir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.