AKYA AVI ISRARLA YAPILIRSA SONUNDA BASARI ELDE EDILIR

Akya Avı israrla Yapılırsa Sonunda Başarı Elde Edilir :

“İnsan gönülden bir şeyi ister ve bu isteğinin gereğini yaparsa ki, buna fiili dua denir. Mutlaka Allah’tan bir cevap alır. Bu cevap bazen bu dünyada olur. Bazen de ahrete ertelenir.” İşte, bizim duamız bu dünyada karşılık buldu.

GELECEGININ SINYALINI VEREN AKYA AVI

AKYA AVI ISRARLA YAPILIRSA SONUNDA BASARI ELDE EDILIR

Bir yandan güneşin kızıl doğumu ve diğer yandan ayın mavi gökyüzünde batışını izlediğimiz güzel bir sabahtı. Hava biraz sert ve deniz dalgalı olmasına rağmen, Adrasan Koyunda yeterli yemlik almayı başardık. Yemler biraz ufaktı. Ama masmavi ve pırıl pırıldı.

Daha sonra Akseki Koyuna doğru yol alıp, yemli dip oltasıyla kısmetimizi aramaya başladık. Balon Balıkları yemleri bir bir dağıtıyor ve motivasyonumuzu azaltıyordu. Ancak her olta salışımızda tekrardan oltanın ucuna kilitlenerek, yeniden heyecanımız tırmanıyordu. Her an bir şeyler olabileceği hissi, bizleri zirvede tutuyordu. Büyük balık avının en güzel yönü, fırtına öncesi sessizliğin bol olmasıdır. Yine böyle bir sessizlikte “üçüncü yemi de Balon Balığı aldı” derken, tekneye yaklaştırmakta olduğumuz balık asılmaya başladı. Akya olduğunu hemen hissettik. Birde balık diri geldiği için tekneye alınışı seyre değerdi.

BALIK AVINDA TECRUBE ARTTIKCA KISMETTE BUYUR

AKYA AVI ISRARLA YAPILIRSA SONUNDA BASARI ELDE EDILIR

Akya hasretim yıllara dayanır. İşte bu vuslat da seyre değerdi. Bugüne dair ilginç bir diğer nokta da, tuttuğumuz Akya’nın bize rehberliğiydi. Elimizde kalan son yemle yakala bırak avı yapmaya karar verdik. Akya sürüsüne her yaklaştığımızda teknedeki Akya kuyruk sallıyor ve bize rehberlik yapıyordu. Oltamıza bir Akya daha takıldı. Ama çekerken kurtuldu. Her iki heyecanı da yaşadığımız için ne kadar şükretsek azdır.”

  1. Gün:

“İlk günkü Akya sevincinden sonra, hedef bir çıta daha yükseltmişti. İri, hatta rekor büyüklükte Akya’dan bahseder bulmuştuk. Hatta bir ara 70 Kg Akya olsa nasıl olur? Nasıl çekilir? Teknede nasıl görünür? sohbetini yapıyorduk. Yemlik balığın bol olduğu bir gündü. Sarı sırtlı sahte balığımızın cazibesi zirveye ulaşmış ve iki Palamutu tek rapala ile çekmiştik. Herhalde daha fazla kancası olsa onlarda dolardı.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE BEREKETI GETIRIR

Adrasan Koyunda dolaşan Akdeniz Foku da balıklar üzerinde baskı oluşturuyor ve ara sıra bize poz veriyordu. İkinci gün Akya nasip olmadı.

AKYA AVI ISRARLA YAPILIRSA SONUNDA BASARI ELDE EDILIR

DIP RAPALASIYLA AVLADIGIMIZ LAGOSU TUT BIRAK YONTEMINE UYGUL OLARAK SALDIK

Tut Bırak Lagos Avı Videosuhttps://youtu.be/gKjBxmKEuZw

Akya Avı Israrla Yapılırsa Sonunda Başarı Elde Edilir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.