UMUT EDILEN AKYA AVI SON ANDA GELDI

Umut Edilen Akya Avı Son Anda Geldi :

Dönüş yolunda bize katılan Akya !

UMUT EDILEN AKYA AVI SON ANDA GELDI

Menderes Hoca, 2006 yılında benim Adrasan’da  dalış eğitmenimdi. Kendisiyle bu vesileyle tanıştım. Aynı zamanda büyük balık avı konusunda çok bilgili olduğunu biliyordum.

UMUT EDILEN AKYA AVI SON ANDA GELDI

Bu yıl Adrasan’a gelince sohbet etmek ve balık tutmak için aradım. Bir öğleden sonra eşimle birlikte heyecanla başladığımız balık avı, başlangıçta küçük sürprizler sundu. Balık avımız yakaladığımız ve canlı yem olarak kullanacağımız birkaç Yazılı Orkinos avı ile 🙂  başladı. Akya oltasının hazırlığının ardından epey bir süre devam etti. Sonra batmaya yüz tutmuş güneş ve keyifli sohbet eşliğinde bizi neredeyse “galiba bu sefer olmayacak” noktasına getirdi.

UMUT EDILEN AKYA AVI SON ANDA GELDI

Gün sonuna yaklaşırken önce, son birkaç yıldır adından sıkça bahsettiren ve oltadaki yemi birkaç saniye içinde tereddütsüz bitirip, oltadan kaçmayı başaran bir Balon Balığı misafirimiz oldu.

UMUT EDILEN AKYA AVI SON ANDA GELDI

Hissedilen hafif bir esinti, minik dalgalar ve hoş sohbetimiz ile zamanın nasıl geçtiğini hiç fark etmedik. Bu ruh haliyle dönüş yoluna koyulmak üzereyken, işte o an orta sudaki oltanın hareketiyle, güzel bir Akya’nın oltaya takıldığını anladık. Menderes Hocanın bilgi ve tecrübesinin desteğiyle tuttuğum Akya birkaç dakika içinde teknedeydi. İlk kez böylesine bir balık tuttuğum için heyecanlıydım. Aynı zamanda biraz buruktum. Akya, insana bırak gitsin dedirtecek kadar heybetli bir şekilde bakıyordu.

Büyük Balık Avında Bilgi Paylaşımı

Balık tutma ve özellikle büyük balık avına dair bildiklerini keyifle paylaşan Menderes Hocanın sayesinde tuttuğum Akya, hem güzel bir öğleden sonrayı daha da renklendirdi. Hem de insanın doğada var olabilmesi için ne kadar bilgili ve tecrübeli olması gerektiğini ve büyük şehir hayatının insanı ne denli doğadan soyutladığını bir kez daha hatırlattı. Bu balık avı turunda balık avı ve deniz hakkında edindiğiniz tecrübe ve bilgi bize “tekrar görüşmek üzere” dedirtiyordu.

Teşekkürler Menderes Hoca ve güzel trofe Akya!

Böyle bir avı yapmayı dileyen herkese nasip olması dileğiyle…

Hemen Gelen Akya Videosuhttps://dai.ly/x297pd7

Umut Edilen Akya Avı Son Anda Geldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.