ATAR ATMAZ GELEN BUYUK BALIK AVIMIZ

Atar Atmaz Gelen Büyük Balık Avımız :

ATAR ATMAZ GELEN BUYUK BALIK AVIMIZ

Balık avına çıkarken daha oltayı salarken balık gelmesi o kişi için ne büyük bir şanstır . Şaşkınlık ve sevinç birbirine karışır. Heyecanla olta çekilmeye başlar. Oltayı çekerken yanındakilere duygularını ifade etmeye çalışmak ve sevinç çığlıkları atmak. Sonra balığı tekneye alıp, uzun süre ayrı kalınmış sevgiliye kavuşmuş gibi balıkla hasret gidermek. Sonra dönüp Allah’a verdiği nimetler, sağlık ve mutluluk için şükretmek…

ATAR ATMAZ GELEN BUYUK BALIK AVIMIZ

Bazı günler balık avı güzel başlar. Hava, deniz ve keyfimiz oldukça güzeldir. Keyifle oltaları denize salıp, suları yararak kendimize belirlediğimiz av meramıza doğru ilerleriz. Yol boyunca yemlik balık avlamayı hayal ederiz. İlk balık oltalara takıldığında avın başladığını ve çok güzel geçeceğini hissederiz. Sonra bir iki yemlik daha alırız.

ATAR ATMAZ GELEN BUYUK BALIK AVIMIZ

Meraya ulaştığımızda balığın burada bizi beklediğini ve en büyük balık avını bugün yapacağımızı düşünürüz. Büyük balık avı için takım hazırlığı bitip, yemlik balık mavi derinliklere bırakıldığında içimizi bir heyecan kaplar. “Adrenalin seviyesi yükselir. İşte balık avı şimdi başlıyor” kelimesi dudaklarımızdan dökülür. Oltanın sapını sıkıca kavrayıp, balığa hazır olduğumuz mesajını vermeye çalışırız.

ATAR ATMAZ GELEN BUYUK BALIK AVIMIZ

Umutların Kırılmaya Başladığı Aşamalar

Zaman ilerledikçe dikkatler azalıp, umutlar kırılmaya başlar. Önce rekor balıktan, sonra büyük boylardan daha önce tuttuğumuz boylara doğru av limitleri hızla düşer. Razı olduğumuz ağırlık hızla azalır. Sonra boş çıkmaya razı olur hale geliriz.

Hayatta en önemli hakikat, başımıza gelene razı olabilmektir. Bu çözümün başlama anıdır. Başımıza gelene razı olmak, vazgeçip oturmak değildir. Razı olmak, durumu kabullenip yeni çözümlere yelken açmaktır. Razı olan, bulunduğu yere takılıp kalmaktan kurtulur. Yeni çözümler için özgürleşir.

Boş çıkmaya razı olduğumuzda önümüzde iki seçenek vardır. Birincisi geri dönmek. İkincisi son bir yer daha denemektir. Bizde bu avda geri dönmek yerine, geri dönüş yolumuz üzerinde bulunan ve bu sene çok fazla verim aldığımız, ama bugünkü yol güzergahımızda bulunmayan bir yeri denemeye karar verdik. Hızla buraya hareket ettik. Oltayı mavi derinliklere henüz salmayı tamamlamamıştık ki, balığın hızla çekişini hissedip mücadeleye başladık. Hayal kırklığı büyük bir sevince dönüşmüştü.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/LQieSEnDk2c

Atar Atmaz Gelen Büyük Balık Avımız

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.