ARZUYLA ISTENEN BALIK SON ANDA GELDI

Arzuyla istenen Balık Son Anda Geldi :

ARZUYLA ISTENEN BALIK SON ANDA GELDI

Balık avına başlayan her keste ilk balık avından sonra bir büyük balık avı yapma arzusu uyanır. Bu arzu uyandığı zaman bir daha insanın içinden gitmez. Zaten balık avının insanda tutku olmasını sağlayan da bu arzudur. Bu arzuyu büyüttükçe büyür. Özellikle, çıktığı balık avları bereketli geçtikçe günün birinde büyük balık avı yapacağına olan inancı da büyüyüp gelişir. Gün gelir kişi yerinde duramaz olur. Sonunda büyük balık avına çıkacağı bir yer aramaya başlar.

ARZUYLA ISTENEN BALIK SON ANDA GELDI

Büyük balık avı ufak balık avına benzemez. Uğraşılan balığın boyu büyüdükçe, uğraşın boyutları da büyür. Uğraşılacak büyük balığa göre bütün malzeme değişir. Av yöntemleri değişir. Ufak balıkla mücadele ederken güç ibresi bizden yanayken, balık boyu büyüdükçe ibre balıktan yana döner. Ufak balıkta yapılan hatalar geçiştirilebilirken, büyük balık avı asla hata kabul etmez. Bu yüzden hataları geçiştirebileceğimiz sistemler geliştirmek ve bunları etkin bir şekilde kullanabilmek gerekir. Bu da ancak bu konuda ustalaşmış, yetkin rehber bir kaptan sayesinde olur.

Ufak balıkta birkaç malzemeyle balık avı yapılabilirken, büyük balık avında daha üst seviye malzemeye ihtiyaç vardır. Ayrıca büyük balık, ufak balığa oranla daha az olduğu için daha uzun uğraşlar ister. Bir uzman yardımı olmazsa, belli bir tecrübe seviyesine gelmeden büyük balık avı yapılamaz. Yani ya tecrübe edineceğiz, ya da tecrübeden yardım alacağız.

ARZUYLA ISTENEN BALIK SON ANDA GELDI

Rehber Kaptan Eşliğinde Eğitim

Büyük balık avı bilmeyen için aşılması zor bir engel olmakla beraber, uzman rehber bir kaptan bu konuda katılımcıya çok şeyi uygulamalı yoğun bir eğitimle öğreterek, büyük balık avında başarılı olmasını sağlayabilir. Bu şekilde bir kere büyük balık avı yapan kişi, bu avın nasıl yapılacağı konusunda çok fazla yol almış olur. Birkaç tecrübeden ve eğitimden sonra büyük balık avı konusunda yetkin hale gelebilir. Ama şunu da unutmamak gerekir. En büyük usta, denizden her gün en fazla şeyi öğrenen kişidir. Bu şu anlama gelir. Öğrendikçe görüp kavrayabileceğiniz, yapıp uygulayabileceğiniz şeylerin sayısı her seferinde biraz daha artar. Bu bir ivme meselesidir. Ustalaştıkça ivme artar.

ARZUYLA ISTENEN BALIK SON ANDA GELDI

Bu yollardan geçmeden, son anda gelen balığı almak genellikle mümkün olmaz. Yoksa, denizde balık peşinde koşan herkesin oltasına büyük balık yapışır. Ama nedense, hep kaçan balık büyük olur. Oltaya nadiren takılan büyük balığı avlamanın yolu; bu konuda bilgi edinmek ve uygulamalarla bu bilgiyi kullanabilir hale gelmektir.

Her isteyene büyük balıklı bol avlar temenni ederim.

Arzuyla İstenen Balık Son Anda Geldi

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/CLRH0HoDyqw

Arzuyla İstenen Balık Son Anda Geldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.