BUYUK BALIK AVINI OGRENMEYE GELDIK

Büyük Balık Avını Öğrenmeye Geldik :

BUYUK BALIK AVINI OGRENMEYE GELDIK

15 Mayıs 2003 senesinde yerleşmek amacıyla Adrasan’a göçtüm. 14 senedir Adrasan’da yaşıyorum. Allah’a çok şükür burada çok mutluyum. Buraya gelirken bulmayı umduklarından çok daha fazlasını buldum. Daha ulaşma fırsatı bulamadığım pek çok güzellik var. İnşallah onlarla ilgilenmeyi daha sonraki senelere saklıyorum.

BUYUK BALIK AVINI OGRENMEYE GELDIK

Büyük Balık Avını Öğrenmeye Geldik

Adrasan’a geldiğim günden bu yana büyük balık avıyla uğraşıyorum. Her sene büyük balık avı hakkında pek çok şey öğreniyorum. Bilgiyi paylaşıp, bilgiyi çoğaltabileceğimiz güzel bir çevrem de oldu. Ayrıca web sitesi üzerinden pek çok kişiye ulaşabiliyor ve onların bilgisinden de faydalanabiliyorum. 2013 senesinden beri çıktığımız balık avı turları vasıtasıyla yeni bilgileri uygulama fırsatı da buluyoruz. Her sene pek çok kişi düzenlediğimiz balık avı turlarımıza katılarak bilgimizden faydalanma şansını elde ediyor.

BUYUK BALIK AVINI OGRENMEYE GELDIK

Adrasan’da Geçen 14 Sene Boyunca Yaşadığımız Süreçler

Akdeniz’deki büyük balık avı maceramız başladığından buyana pek çok kişiden “Türkiye denizlerinde büyük balık var mı?” sorusunu çok duydum. Hatta “Akdeniz’de büyük balık var mı?” sorusuna, kulaklarıma inanamayarak şahitlik ettim. Üstelik bu soruyu soranların pek çoğu balık avını çok iyi bildiğini düşünen insanlardı. Bu sorulardan şu kanaate vardım. Senenin 15 – 20 günü balığa çıkılmakla ve değişik avcılık yöntemleri denemeden usta balıkçı olunmuyormuş. İnsanların başkalarından öğrendiklerinin üzerine mutlaka bir şeyler koyması gerekiyor. Ama bunları yazarken şunu da aklımdan geçmiyor değil; internet öncesinde kimse bilgisini paylaşmıyordu. İnternet’le beraber değerli olan bilgiyi paylaşmak oldu. Umarım şimdiden sonra bu durum değişir. İnsanlar yaptıkları hobiye daha geniş perspektiften bakarlar. Ufkumuz ne kadar geniş olursa, öğreneceklerimizin boyutu da o kadar engin olur.

BUYUK BALIK AVINI OGRENMEYE GELDIK

Büyük balık avı turlarına ilk başladığımız senelerde katılımcılar “Türkiye’de bu iş gerçekten yapılıyor mu?”, “gerçekten büyük balık yakalanabiliyor mu?” diye geldiler. Sonra giderek avlarımız Youtube, Dailymosion, Facebook, Twitter ve buna benzer sosyal medya kanallarında yayımlanarak tanınmaya başladı. Sonrasında katılımcılar “büyük balık avını öğrenmek istiyoruz” diye gelmeye başladılar. Defalarca gelip balık avını öğrenen arkadaşlardan bazıları kendi tekne ve ekipmanlarını alarak, kendileri büyük balık avına çıkmaya başladılar. Bunlardan bazı arkadaşlar yurt dışındaki Orkinos ve Kılıç Balığı avlarına da katılarak bilgilerini geliştirdiler. Onların bilgileri de bilgi dağarcığımıza katılarak bilgilerimiz daha da gelişti. Biz de her öğrendiğimizi turlarda uygulamalı olarak katılımcılara aktarmaya çalıştık. Ayrıca web sitemizde her öğrendiğimizi detaylı bir şekilde paylaştık.

CANLI YEMLE AKYA OLTASININ HAZIRLANIP KULLANILMASI

Büyük Balık Avı Turuna Katılım Niçin Olur

Bu bağlamda bakıldığında bizim turumuza gelen kişilerin temel amacı büyük balık avını öğrenmek olmalıdır. Balığa et olarak bakıp, avlayabildiği kadar çok balık yakalamak isteyene pek sıcak bakmayız. Biz yiyeceğimiz bir büyük balığın peşindeyiz. Bir büyük balıktan sonrasını avlasak bile geri salarız. Bizim gibi yiyeceği bir büyük balığın peşinde olup, temel amacı büyük balık avını öğrenmek isteyen kişilerle tur yapmayı daha çok severiz. Bu şekilde tur yaptığımızda balık avına konsantrasyonumuz daha fazla olur. Bu sayede av yapma şansımızda daha fazla olur. Bu cümleyi 14 yıllık tecrübe ile kuruyorum. Yoksa balık avı konusunda tereddüt içinde olanla balık avına çıkmanın boşuna bir çaba olduğunu öğreneli uzun yıllar oldu.

BALIK AVI TUR SEKLIMIZ OGRETICI MAHIYETTEDIR

Eğer balık avlama konusunda içinizde en ufak tereddüt varsa, lütfen zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın. Balık avına vereceğiniz parayla balık halinde en güzel balıkları alabilirsiniz. Yok, eğer büyük balık avını öğrenmek istiyorsanız, hiç düşünmeden turlarımıza katılabilirsiniz. Sizinle balık avı bilgilerimizi ve tecrübelerimizi paylaşmaktan büyük keyif alırız…

Umudu olamayanın, ulaşacak bir hedefi de olmaz. Bu durumda başarı da elde edilemez.

BUYUK BALIK AVINDA ILK DENEYIM

Büyük Balık Avında İlk Deneyim’in Video Link’i : https://dai.ly/x25nkvv

Büyük Balık Avını Öğrenmeye Geldik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.