AKYA AVI SEVINCINI RUS ARKADASIMIZLA BERABER YASADIK

Akya Avı Sevincini Rus Arkadaşımızla Beraber Yaşadık :

AKYA AVI SEVINCINI RUS ARKADASIMIZLA BERABER YASADIK

Balık Avı Turizminin Turizm Sektörüne Etkileri

Türkiye’nin turizm sektörüne en büyük canlılığı getirme potansiyeline sahip olan amatör balık avı turlarıdır. Bunun sebebi; balık avı turlarının senenin 210 günü yapılma ihtimalinin olmasıdır. Türkiye turizminin yıllık ortalama dolu gün sayısı 90 gün civarındadır. 210 gün dolu olma potansiyeli ile balık avı turları 90 gün olan dolu gün sayısını yukarı çekme şansına sahiptir.

AKYA AVI SEVINCINI RUS ARKADASIMIZLA BERABER YASADIK

Akya Avı Sevincini Rus Arkadaşımızla Beraber Yaşadık

Özellikle balık avı turuna katılan yabancı turistlerin gelir ortalaması çok yüksektir. Bu sebeple yıllık ortalaması 90 gün olan dolu gün sayısını 180 – 210 gün seviyelerine çekerken kişi başına elde edilen gelirinde yukarı çekecektir. Artan gün sayısı, kişi başına elde dilen gelirle beraber, birde istihdam gün sayısı da artacaktır. Bu durum Türkiye Turizmi için büyük bir kazançtır. Bu kazancı elde etmek için balık avı turları, balık avı turizmi şekline dönüştürülmelidir.

AKYA AVI SEVINCINI RUS ARKADASIMIZLA BERABER YASADIK

Balık avı turizminde ileri gitmiş ülkeler bugün bu turları paket programlar şeklinde pazarlamaktadır. Dünyada pek çok ülke bu turizm şeklinden çok ciddi kazançlar elde ederken, genel turizm gelirlerini arttırmaktadır. Norveç, Amerika, Panama, Meksika, Rusya ve Afrika ülkelerinin bir kısmında balık avı turizmi sektör haline gelmiştir.

AKYA AVI SEVINCINI RUS ARKADASIMIZLA BERABER YASADIK

Yabancı Turistleri Tura Katılımı

Balık avı turlarımıza yabancı turistlerin katılımını sağlamanın yolu çok iyi tanıtım faaliyetlerinden geçmektedir. Bunun için her balık avı turu yaptığı avları çok iyi sunabildiği web sitelerinin olması gerekir. Bunu yapamayacak durumda olan işletmelerin de bu tanıtımı yapabilecek tur acenteleri ile anlaşmasında fayda vardır.

Biz, web sitemiz ve sosyal medya aracılığı ile yaptığımız tanıtımlarla yabancı turistleri ülkeye çekebilmekteyiz. Bu konuya gelecek yıllarda daha da ağırlık vermeyi düşünmekteyiz. Tanıtım faaliyetlerini daha ileri seviyeye taşımadan önce balık avı kabiliyetlerimizi arttırıp, avımızı bir disiplin içinde yaptığımızı göstermemiz gerekmektedir. Bu yaptığımız balık avı da bunlara örnek avlardan biriydi. Diğer bir örnek av:

AKYA AVI SEVINCINI RUS ARKADASIMIZLA BERABER YASADIK

Yabancı Misafirlerimiz Ülkelerine Güzel Anılarla Dönerse

Bu balık avı turuna Rus arkadaşımızla beraber iki Türk arkadaşımız tercüman olma ve yardım etme amaçlı katıldılar. Amaç; Rus arkadaşın Türkiye’de büyük balık avı yapmasıydı. Avımız yemlik Palamut avıyla başladı. Rus arkadaşımız Palamut avında çıkrık oltaların kullanımını öğrendikten sonra büyük balık avına geçtik.

AKYA AVI SEVINCINI RUS ARKADASIMIZLA BERABER YASADIK

Büyük Balık Avı Başlasın

Akya oltasının hazırlığını yaptıktan sonra takımı mavi derinliklere saldık. 2 – 4 mil hızla yol alarak Büyük balık avına başladık. Bu takımlara çoğunlukla Akya atladığı için, Akya umuduyla dolaşmaya başladık. Birkaç meradan sonra kaloma hızla akmaya başladı. Balığın ilk basışları teknedeki herkesi şok etmişti. İlk olarak Rus arkadaşımız mücadele etti. O yorulunca olta sırayla el değiştirdi. Herkes sırayla birkaç tur çekti. En son mücadeleyi Rus arkadaşımız yaptı. Balığı tekneye kadar çekti. Teknenin yanına gelen balığı tekneye aldığımızda teknede büyük bir sevinç vardı. Özellikle Rus arkadaşımızın sevincine diyecek yoktu.

Bu şekilde nitelikli bir av yaparak, özellikle yüksek gelir gurubundaki turistleri yurdumuza çekerek mümkündür. Böylece ülke turizmine büyük katkıda bulunma şansımız olduğunu hiç unutmamak gerekir. Özellikle balık avı turlarını bu konsepte yapmakta fayda vardır. Bu konseptin bir ileri aşaması, bütün dünyada hızla yaygınlaştığı gibi sportif balık avcılığıdır. Bu avcılık şekli balık stoklarının korunması için çok önemlidir. Böylece altın yumurtlayan tavuğu kesmemiş oluruz.

İkinci Akya’yı Bırakma Videosuhttps://dai.ly/x27amn6

Akya Avı Sevincini Rus Arkadaşımızla Beraber Yaşadık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.