ILK AKYAYI ALDIK IKINCI AKYAYI BIRAKTIK

ilk Akyayı Aldık ikinci Akyayı Bıraktık :

ILK AKYAYI ALDIK IKINCI AKYAYI BIRAKTIK

Bir tane büyük balık avlamak, avı yapan herkese fazlasıyla yeteceği için ikinci balığı alıkoymanın hiç bir anlamı yoktur. İnsan Yaratanın emrine uyup “yeyip için israf etmeyin” sadece yiyeceği avın peşinde olmalıdır. Bunu şöyle yorumlamak faydalı olacaktır. Yemek için denizden sadece bir tane büyük balık eksiltmeyi hedefleyip, avladığı büyük balığın yiyebileceği kısmını ayırıp gerisini ihtiyaç sahiplerine verebilmektir. Böylece balık gerçek anlamıyla değerlendirilmiş olur.

ILK AKYAYI ALDIK IKINCI AKYAYI BIRAKTIK

Büyük balık avı yapan kişi avcılık güdüsünü tatmin ettikten sonra, o balığı yiyerek tüketmek istemiyorsa, mutlaka geri bırakmalıdır. Geri bırakılan her balık, hayatının ileriki aşamalarında binlerce yavru dünyaya getireceğinden, geri bırakan için yemek amaçlı avlayacağı balığın garantisi olur. Böylece avladığı ihtiyaç fazlası balığı her geri bırakan kişi, hayatı boyunca avlayacağı balığı hak etmiş olur. Artık onun hayatı boyunca avlayacağı balıklar, bıraktığı balık tarafından denize emanet edilmiş olur. Bu sebeple ihtiyaç fazlasının denize bırakılması çok önemlidir.

ILK AKYAYI ALDIK IKINCI AKYAYI BIRAKTIK

Refah Toplumu Olmanın Yolu

Ayrıca hayatın ve toplumun devamlılığına inanan her bireyin ihtiyaç fazlası balığı geri bırakması gerekir. Böylece başka av yapmak isteyenlerin rahat av yapmasına katkı sağlamış olur. Bu sayede onların da doğadan haklarını kolayca almalarına katkı sağlamış olur. Bunu yaparken, her ava gittiğinde kendisi içinde balık avı daha kolay olacaktır. Bu davranışıyla hem kendini düşünmüş, hem de başkalarını düşünmüş olur. Hayat içinde diğer bireylerin haklarını kendi hakkını koruduğu gibi koruyan toplumlar, uzun ömürlü bir refah toplumu olur.

ILK AKYAYI ALDIK IKINCI AKYAYI BIRAKTIK

Yiyeceğinden fazlasına tenezzül etmeyen bireylerin yaşadığı toplulukların balığı hiç bir zaman azalmayacağı gibi, devamlı artış gösterir. Artışa bağlı olarak mera fazlası olan balık göç ederek başka bölgelerdeki balık nüfusunun da artmasına katkı sağlar.

Bu balık avında Rus dostlarımızla balık avına çıktık. İlk defa Rus misafirlerimizle büyük balık avı yapmak kısmet oldu. Üstelik fazlasıyla ve fazla olanı da başka balık avı sevdalıları rahat balık avı yapsın diye geri bıraktık. Umarım bir başka balık sevdalısı o balığı avlayana kadar pek çok yavru dünyaya getirir.

İlk Akyayı Aldık İkinci Akyayı Bıraktık

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/CpSP0-JsOMY

İlk Akyayı Aldık İkinci Akyayı Bıraktık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.