KISMETLI KARDESLERIN AKYA AVI

Kısmetli Kardeşlerin Akya Avı :

KISMETLI KARDESLERIN AKYA AVI

Denizde kısmetli insanları bekleyen bir balık her zaman vardır. Kısmetli olanların temel özelliği balık avı yapacaklarına dair içlerinde hiç bir kuşku taşımamalarıdır. Onlar arzuladıkları balığı denizden almaya gelirler.

Bu insanların balık avı yapacaklarına dair içlerinde hiçbir kuşku taşımadıkları gibi, hangi balığı istedikleri konusunda da bir tereddütleri olmaz. Onlar belirledikleri bir balığın avını yapmaya gelirler. Ne kısmettir ki, o balık da hiç onları üzmeden oltalarına gelir.

Bunun bir izah tarzı var mıdır? diye çok düşündüm. Kendime verebildiğim tek cevap; samimiyet ve kendine olan inançtır. Bu kişiler genel itibariyle balığın etiyle değil, avın başarısıyla ilgilenirler. Başarıyı öncelikle kendi tatminleri için isterken, başkalarına nispet yapmak veya onları kıskandırmak gibi amaçları yoktur.

KISMETLI KARDESLERIN AKYA AVI

Zaten birilerine nispet yapan veya onları kıskandırmak isteyen insanların içinde başarıp başaramayacaklarına dair korku vardır. Bu durumda balık avları büyük oranda tehlikeye girer. Bu kişiler genel olarak balık avı yapamazlar. Pozitif düşünce pozitif sonuç verir. Negatif düşünce negatif sonuç verir. Pozitif düşünce içinde olan içinde korku barındırmaz. Negatif düşünce içinde olan korkularından bir türlü kurtulamaz. Bu durumdaki insanlar hiç bir zaman mutlu olamaz.

Pozitif Enerjinin Faydaları

Yaşamda pozitif olan insanların tatmin duygusu da oldukça gelişmiştir. İstedikleri hedefe ulaştıklarında tatmin olurlar. Doyumsuzluk duygusu içinde kıvrananlar gibi tekrar aynı şeyi yaşamak peşinde koşmazlar.

KISMETLI KARDESLERIN AKYA AVI

Ayrıca, istedikleri olmasa bile mutsuz olmazlar. Her şeyin Allah’tan geldiğini bilirler. Elde olana şükrederler. Her şeyde bir hayır ararlar. Bu onları negatif düşünce girdabına düşmekten korur. Böylece korkuya kapılmadıkları için de her zaman mutlu insanlardır. Mutlu insan, kendi cennetinde yaşayan insandır. Elindekine şükredemeyen ise devamlı küfür halindedir. Kendini, kendi cehenneminde yakar. Bazen yanmakta insanı terbiye edebilir. Peki, ne zaman? Ancak haline şükretmeyi öğrendiği, elindekine rıza göstermeye başladığı zaman.

Balık avı da böyledir. O gün balık avı yapamayan balıkçı, bugünde açız çocuklar der. Ama içinde ki arzu hiç bitmez ve geleceğe hep umutla bakar. Umudu kaybolmayanın, çabası ve başarma azmi hiç kaybolmaz. Kısmetiniz bol olsun. Rastgele.

Akya Avının Videosuhttps://dai.ly/x24nvrk

Kısmetli Kardeşlerin Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

KISMETLI KARDESLERIN AKYA AVI için 1 cevap

  1. Murat Atasal der ki:

    Yazınızı okurken Ernest Hemingway’in İhtiyar Balıkçı romanını hissettim desem doğru olur sanırım. Günlük meşguliyetleri kıyıda bırakan balıkçı daha engin ve kadim konulara eğilmeye fırsat buluyor. Açıldıkça derinliğin artması gibi.

    Kalın sağlıcakla.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.