AVLADIGIMIZ AKYA DIPTEKI PARAKETE MISINASINA TAKILDI

Avladığımız Akya Dipteki Parakete Misinasına Takıldı :

AVLADIGIMIZ AKYA DIPTEKI PARAKETE MISINASINA TAKILDI

Adrasanbalık.com adresini birkaç yıldır takip ediyorduk. Menderes beyle bu yıl bir araya gelme şansını yakaladık.

AVLADIGIMIZ AKYA DIPTEKI PARAKETE MISINASINA TAKILDI

Hep anlatılan o büyük balık avını yapabilmek için 800 km yol gitmekti. Sonra bu muhteşem beldeye varınca anladık ki, Adrasan’a gelmek için balık bahaneymiş… Muhteşem bir koy. Neredeyse denizle birleşmiş yeşil bir doğa harikası…

AVLADIGIMIZ AKYA DIPTEKI PARAKETE MISINASINA TAKILDI

Sabah balık programını saat 06.30 olarak kararlaştırdıktan sonra, Adrasan’ın akşam keyfini çıkartırken can dostum Bahri ile şöyle bir konuşma yaptık. “-o balık yarın zaten tutulacak. Ama varsayalım balık avına çıkamadık veya çıkıp tutamadık! Yine de iyi ki gelmişiz, görmüşüz bu cenneti”. Sabah ava çıkınca Menderes beyin mükemmel sohbeti, Adrasan hakkındaki dolu bilgisi ve enerjisiyle yemlik Palamutları tutmaya başladık.

Bize sağlamış olduğu takımlar ve balık avı hakkındaki deneyimleri sayesinde çok uzun sürmeyen yemlik Palamut avını saat 08.30 sularında tamamladık. Hatta yaklaşık 3 kg bir Palamut bile tuttuk. Bize, orayı hiç bilmiyor olmamıza rağmen, “Sulu Ada mı? Pırasalı Ada mı?” diye sorunca, şanssa “buna yazı tura karar versin” dedik. Kurada Sulu Ada çıkınca, oraya doğru yola koyulduk. O balığı tutacağımız mutlaktı. Bu kadar emin oluşumuz Menderes abiyi bile şaşırttığını düşünüyorum.

AVLADIGIMIZ AKYA DIPTEKI PARAKETE MISINASINA TAKILDI

Enerji ile Bilgi Birleşince Gelen Başarı

Bizim enerjimizle Menderes abinin deneyim birleşince, saat 9.15 gibi kalomamızın şiddetle derinlere çekildiğini hissettik. Mücadele başladı. Büyük bir balığın aşağıda olduğu kesindi. O kadar yorucu bir mücadele oluyordu ki, artık bizim kollarımız dayanamıyordu. Yıllardır balık avı yaparım. Balığın kuvvetine iddia ediyorum, menderes bey olmasa bu 15 kg 600 gr Akya’yı tekneye alabilmemiz mümkün değildi. Mücadelemiz Menderes abinin de yardımlarıyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü. Akdeniz’in en değerlisi Akya artık bizimdi. Adrasan’a geliş amacımızı başarıyla tamamlamıştık. Başarmış olmanın verdiği o büyük hazla saat 11:00 civarı Adrasan Koyuna doğru dönüşe geçtik.

AVLADIGIMIZ AKYA DIPTEKI PARAKETE MISINASINA TAKILDI

Bu muhteşem duyguyu bize yaşatan tek kişilik dev ekibe sonsuz teşekkürlerimizle.

Avladığımız Akya Dipteki Parakete Misinasına Takıldı

Yazan: Bahri Demir & Serkan Atabay

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/Gc07P6QfzDk

Avladığımız Akya Dipteki Parakete Misinasına Takıldı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.