ILK AKYAYI KACIRDIK SONRA DAHA BUYUGUNU AVLAMAK KISMET OLDU

ilk Akyayı Kaçırdık Sonra Daha Büyüğünü Avlamak Kısmet Oldu :

AKYA AVI

ILK AKYAYI KACIRDIK SONRA DAHA BUYUGUNU AVLAMAK KISMET OLDU

Büyük balık avı söz konusu olunca insanlar büyük hayallerle balık avı turuna geliyor. Büyük hayallerinin yanında balık tutamama korku ve endişelerini de oluyor. Büyük balık avı bütün dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de zor bir iş. Bir çok insan yapmakta olduğumuz büyük balık avlarını internette yayınlamaya başlayana kadar, Türkiye’de böyle büyük balıkların olduğuna bile inanamıyordu. Ne zaman internette balık av fotoğraf ve videolarımız yayınlanmaya başladı, o zaman yavaş yavaş inanmaya ve balık avı turlarına daha fazla rağbet etmeye başladılar.

ILK AKYAYI KACIRDIK SONRA DAHA BUYUGUNU AVLAMAK KISMET OLDU

Arıkan ailesi de balık avı turuna büyük hayallerle katılmışlardı. Amaçları Adrasan’ın bereketli denizinde, büyük balık avı yapmaktı. Bu iş kısmet işi, onların da bugün kısmetleri çok iyiydi. Adrasan Feneri önünde başladığımız Palamut avında, Palamutların peş peşe oltalarımıza takılmaya başlamasıyla, balık avı tatminleri üst seviyeye çıkmıştı. Hayatlarının en güzel avını yapıyorlar ve balıklar peş peşe oltalara takılıyordu. Palamut avını sonlandırdıktan sonra Akya avı için Gemliyik Koyunun yolunu tuttuk.

ILK AKYAYI KACIRDIK SONRA DAHA BUYUGUNU AVLAMAK KISMET OLDU

Akya avlamak için Akya oltasını ilk olarak Gemliyik Koyunda denize bıraktık. Akya bizi bekliyormuş gibi oltaya yapıştı. Akya’nın kaçmak için çabası sonucu olta yandaki teknenin oltasına takılınca, kendini kurtarabildi.

Sonra kısmetimizi Pırasalı Adada denedik. Pırasalı Ada civarında bizim Akya  kısmetimiz olmadığına kanat getirdik. Gemliyik Koyuna yeniden döndüğümüzde bizi günün sürprizi bekliyordu. İlk Akya’yı kaçırdığımız yerde, Akya oltasını denize indirip çekmeye başladık. Beş dakika sonra oltaya yine Akya yapıştı. Bu sefer ki Akya takımı taşlara taktı. Bugün kısmetimiz takılmaktan yanaydı. Tekneyi takıldığımız yerin açığına doğru alırken, Akya’nın da bize yardımcı olacağını umut ediyordum. Öylede oldu. Biz açığa çıkarken, Akya da taşlardan uzaklaşarak açık suya yönelmişti. Akya ve biz açık suda buluşunca, oltayı beraberce taşlardan kurtarmış olduk. Artık açık suda Akya’nın keyfini çıkarmaya sıra gelmişti. Bir Akya avının keyfi ancak bu kadar güzel çıkarılabilirdi.

BUYUK BALIK AVI MUCADELESI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/WawFz1wHZ8w

İlk Akyayı Kaçırdık Sonra Daha Büyüğünü Avlamak Kısmet Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.