BUYUK BALIK AVI HEYECANINI HEP BERABER YASADILAR

Büyük Balık Avı Heyecanını Hep Beraber Yaşadılar :

Genç insanların denize ve balık avına yönelmeleri onların daha sakin ve ılımlı bir mizaca sahip olmasına vesile olur. Deniz ve balık avı insanları sakinleştirir. Kafaca sakin olan insan ılımlı ve uyumlu olur. Ayrıca denizle ilgilenen insanlarda doğa bilinci de oldukça üst seviyededir.

BUYUK BALIK AVI HEYECANINI HEP BERABER YASADILAR

Gençleri denize bağlayan en önemli etkenlerden biri de yaptıkları balık avlarının kalitesidir. Denize zarar vermeden, bilinçli bir şekilde yapılan avlar onların balık avı konusunda daha üst bilinçte gelişmesine katkı sağlar. Bu yolda en önemli prensibi yaratan “ye, iç israf etme” şeklinde koymuştur. Uyulması gereken en önemli kural bu olmalıdır. Kişi kendi ve bakmakla yükümlü oldukları için avını yapmalı ve sonrasında balığa dokunmamalıdır. Bu gelecekte yapacağı avın garantisi olduğu gibi, bir başka avcının hakkının korunması için de çok önemlidir. Bu kurala uyulduğu sürece denizde balığın eksilmesi söz konusu olmaz. Doğanın dengesi bu prensip üzerinedir.

BUYUK BALIK AVI HEYECANINI HEP BERABER YASADILAR

Bu balık avına sadece bir büyük balık avı yapmak için çıktık. Adrasan Koyu içinde yemlik Palamutları avladıktan sonra büyük balık avı yapmak için koyun dışına yöneldik. İstikamet Pırasalı Adaydı.

BUYUK BALIK AVI HEYECANINI HEP BERABER YASADILAR

Akya Oltasıyla Büyük Balık Avı

Olta atmadan sohbet ederek yol aldık. Av meramızda Akya oltasını hazırlayıp suya saldık. Çok fazla dolaşmadan ikinci merada kaloma akmaya başladı. O kadar şiddetle boşalıyordu ki, Akya şoka girmeden önce arkadaşlarımız şoka girdi. Önce onların şoktan çıkmalarını sağlamaya çalıştım. Bu arada balığı ağır yolla açık suya aldık.

Mücadeleye açık suda herkesin katılımıyla devam ettik. Akya kısa sürede şoktan çıkıp güçlü bir şekilde basmaya başlamıştı. Herkesin neşesi yerindeydi. Yorulan oltayı bir diğerine verip onunda av heyecanını aynı oranda yaşamasına vesile oluyordu. Balıkla mücadele yorucu ama keyifliydi.

Büyük Balık Avı Heyecanını Hep Beraber Yaşadılar

Sonunda balığı tekneye aldık. Hedefimize ulaşmış ve bir büyük balık avı yapmıştık. Oltaları toplayıp erkenden Adrasan Sahilinin yolunu tuttuk. Bu balık avı turu da çok verimli geçmişti. Hepimiz çok mutlu olmuştuk.

Denizde İlk Büyük Balık Avıhttps://youtu.be/0SOIDXcllUA

Büyük Balık Avı Heyecanını Hep Beraber Yaşadılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.