COK IYI MUCADELE EDEN AKYA TEKNENIN ALTINDA KURTULDU

Çok iyi Mücadele Eden Akya Teknenin Altında Kurtuldu :

Büyük balık avıyemli dip sırtısıyla yapmayı planladık. Büyük balık avına yemlik balık avıyla başladık. Bazı günler yemlik balık avı zor olabilir. Bütün uğraşlara ve çeşitli denemelere rağmen, yemlik balık avı yeterince verimli geçmeyebilir. Bu durumda elde olan yemle büyük balık avına başlarız.

Yem azken en büyük tehlike Balon Balığıdır. Zaten zorla bir balık avlayıp mecburen onunla büyük balık avına başlamışken, kısa sürede kaybetmek insanın keyfini kaçırır. Bu durumda en doğru şey; oltayı biraz kısa salmak ve orta suda büyük balığı aramaktır. Bu durum için en uygun Akya avıdır. Akya derin suda olsa bile kolayca orta suya gelebilir. Yem orta suda çekilirken, Balon Balığı vurursa hemen hızlanarak kurtulmak mümkün olabilir. En azından bu durumda yemi en az hasarla kurtarmak mümkün olur.

Bu düşüncelerle elimizdeki tek yemle Akya oltasını hazırlayıp mavi derinliklere bıraktık. Yavaş yolla dolaşıp Akya avı yapmaya çalıştık. Balon Balığı açısından tehlikeli olduğunu düşündüğümüz yerlerden hızlıca geçtik.

COK IYI MUCADELE EDEN AKYA TEKNENIN ALTINDA KURTULDU

Akya avı için en uygun yerlerden Tuzla Adaları açığını çektik. Sonra yine en uygun yerlerden Akseki Koyu girişine geldiğimizde kaloma hızla boşalmaya başladı. Nihayet tek yemi verimli kullanmayı başararak hedef balığımıza  ulaşmış olduk. Keyifle mücadeleye başladık.

Büyük Balığın Tahmin Edilemez Mücadelesi

Mücadele esnasında arkadaşlarımızı en çok şaşırtan Akya avının düşündüklerinin çok ötesinde zorlu geçmesiydi. Bir balıktan bu kadar çok direnç görmeyi beklemiyorlardı. Böyle güzel bir mücadeleyi beraberce yapmak en doğrusuydu. Zaten çektiğimiz balığı bırakmayı planlıyorduk.

COK IYI MUCADELE EDEN AKYA TEKNENIN ALTINDA KURTULDU

Mücadele 30 – 35 dakikadır devam ediyordu. Artık takımlar gözükmek üzereydi. Tam bu sırada oltada bir gevşeme oldu. Büyük balık avı macerasının son bulduğu an bu andı. Akya son anda kendini kurtarmayı başarmıştı.

Zaten bırakmayı planladığımız Akya’yı son anda kaçırmış olmanın burukluğunu yaşıyorduk. Tesellimiz verilen mücadeleydi. Yapılan avın öneminden dolayı çok mutluyduk. Bu av bu haliyle bizi tatmin etmeye yetmişti.

Son Anda Kaçan Sinarit Videosuhttps://youtu.be/AaUhPFp6lW8

Çok iyi Mücadele Eden Akya Teknenin Altında Kurtuldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.