AMATOR BALIKCININ ILK BALIK AVI SEVINCI

Amatör Balıkçının ilk Balık Avı Sevinci :

Amatör balıkçılıkta unutulmazlar arasında her zaman ilk balık avına çıkılan gün yaşananlar vardır. “Bir iş nasıl başlarsa öyle gider” düşüncesiyle değerli bir av yapan amatör balıkçının avı, gelecekte de aynı güzellikte devam edecektir.

AMATOR BALIKCININ ILK BALIK AVI SEVINCI

Amatör balıkçı her zaman daha önce avladığından daha güzel avlar yapmak ister. Bu iş giderek yükselen başarı çizgisinde devam ederse, daha fazla ilgi uyandırır. Buna bağlı olarak ayrılan zaman fazlalaşır ve ustalık yolunda hızla ilerlenir.

Ustalık yolunda ilerleyişi hızlandıran en önemli etken, bu işi meslek olarak edinen ve ekmeğini bu işten çıkaran amatör ruhlu avcılardır. Bu kişilerle çıkılan avlarda edinilen yoğunlaştırılmış bilgi ile kişi hızla ilerlediğini ve daha önce hiç düşünmediği avları yapabildiğini görerek hedeflerini büyütür. Hedefler büyüdükçe avlanılan balık sayısından çok, avlanılan balığın büyüklüğü önem kazanmaya başlar.

AMATOR BALIKCININ ILK BALIK AVI SEVINCI

Daha önce keyif ve balık yeme ihtiyacıyla ufak çapta yapılan balık avları giderek daha büyük boylara ve türlere doğru kayar. Daha büyük boylar daha fazla uğrak, sabır ve daha teknik bilgi gerektirir. Üstelik bu aflarda maliyetlerde yükselir. Ama yapılan avla beraber elde edilen tatmin çok fazladır. İnsanda yapılan her şeye değdiği hissini uyandırır. Sonrasında daha başka türlerin daha büyüklerine yöneldikçe bilgi artar ve av şekli çeşitlenir. Bu aşamadan sonra amatör balıkçı balık avına kişisel bilgi ve becerisini de koymaya başlayarak kendi av şeklini belirlemeye başlar. Bu aşamada artık amatör balıkçının genel prensiplerin daha üzerinde prensipleri vardır. O prensiplere bağlı kalarak avlarını yapmaya çalışır. Bu döne amatör balıkçının olgunluk, ustalık dönemidir.

Ustalık dönemine gelen avcı için artık balık avında balığın etinin önemi kalmaz. O artık bir doğa adamı olmuştur ve tuttuğu balığın özgürlüğüne daha fazla önem verir olur. Bu av şeklinin tanımı “Sportif Balıkçılık” tır. Sportif balıkçı yiyeceğinin dışında balık alıkoymaz. Avı mümkün olan en zor şartlarda ve en fazla emek vererek yapar. Avladığı balığı da geri bırakır.

AKYA AVINDA ILK HEVES

Akya Avı Videosuhttps://dai.ly/x25wiqh

Amatör Balıkçının ilk Balık Avı Sevinci

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.