KACAN BUYUK BALIK SENELERCE SURECEK HASRETI BASLATTI

Kaçan Büyük Balık Senelerce Sürecek Hasreti Başlattı :

Büyük balık avı yapmak için Antalya Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz turumuza gelmişlerdi. Akşam turuna çıkmıştık. Saat 16.00 gibi Adrasan Sahilinden açılmıştık. Pırasalı Ada istikametine doğru gitmiştik. Pırasalı Adaya gidene kadar yem balığı avı için yüzey sırtısı çekmiştik. Adanın etrafında bir tur atmıştık. Sonra yemlik balıklardan biriyle Akya oltasını hazırlamıştık.

KACAN BUYUK BALIK SENELERCE SURECEK HASRETI BASLATTI

Akya oltasını mavi derinliklere bırakıp oltayı arkadaşlardan birine vermiştim. Büyük balık avına başlamış olmak onları çok heyecanlandırmıştı. Büyük balık avına başlayınca dikkatli olunması gereken konularda kendilerini bilgilendirmiştim. Önce büyük balık için Pırasalı Adanın etrafına bakmıştık. Sonra Adrasan yönüne doğru yol almaya başlamıştık. Büyük balık avı yapabileceğimiz pek çok noktada dip sırtısı çekmiştik. Umutla büyük balığın oltamıza vurmasını bekliyorduk.

KACAN BUYUK BALIK SENELERCE SURECEK HASRETI BASLATTI

Bu Sefer Şeytanın Bacağını Kıracak Mıyız

Büyük balık oltamıza Tuzla Koyunun açığında asılmıştı. Kaloma hızla boşaldıkça keyifleniyorduk. Uzun bir mücadele olmuştu. Arkadaşlara acele etmeden çekmelerini tavsiye ediyordum. Yorulan oltayı diğerine veriyordu. İki arkadaş da büyük balık avının keyfini sonuna kadar çıkarıyordu. Artık balık tekneye iyice yaklaşmıştı. Sonra takımın kurşun ağırlıkları gözükmüştü. Artık büyük balık 10 – 12 m altımızdaydı. Takımı çekmeye başladığımızda oltada bir hafiflemişti. Kontrol ettiğimizde balık oltadan ayrılmıştı. Herkes çok üzülmüştü. Bu sefer şeytanın bacağını kırmaya çok az kalmıştık. Ama son anda Akya kendini kurtarmayı başarmıştı. Hava karamaya başladığı için “kısmet değilmiş” diyerek Adrasan Sahiline dönmüştük.

KACAN BUYUK BALIK SENELERCE SURECEK HASRETI BASLATTI

Bu Sefer Büyük Balık Hasreti Bitecek Mi

Kaçan Balık Akıldan Hiç Çıkmaz

Aradan seneler geçti. Kaçan balık akıllardan hiç çıkmamıştı. Bu sefer daha azimliydik. Artık Akya’yı tekneye almak istiyorduk. Bu amaçla tura başladık. Sabah erkenden buluştuk. Yine Pırasalı Ada yönünde av yaptık. Önce yemlik balık avımızı yaptık. Son avladığımız Palamut’u yem yaptık.

KACAN BUYUK BALIK SENELERCE SURECEK HASRETI BASLATTI

Daha önceki büyük balığı ölü Palamut’u yem yaparak avlamıştık. Bu sefer canlı yemle av yapacaktık. Son yıllarda canlı yemle yaptığımız avlardan yüksek verim aldık. Bakalım bu sefer sonuç ne olacaktı. Hava ve deniz çok güzeldi. Keyfimiz yerindeydi. Büyük balık avı yapıp tekneye alacağımıza dair inancımız tamdı. Mücadele taktiğimiz daha önceden de olduğu gibi, balığı yorarak almaktı.

Büyük balık avına Pırasalı Ada etrafında başladık Daha ilk turda kaloma boşalmaya başladı. Mücadele oldukça keyifli geçiyordu. Yaklaşık 20 – 25 dakika mücadeleden sonra balık teknenin altında gözüktü. Suda dönerek tekneye yaklaşırken çok güzel gözüküyordu. Teknenin yanına geldiğinde uzanıp balığı tekneye aldık. Artık balık teknedeydi. Kanca çok iyi yerden geçmişti. Bu sefer kaçmayı başaramamıştı. Azimle uğraşmanın sonucunu almıştık.

Kaçan Büyük Balık Senelerce Sürecek Hasreti Başlattı

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/ZD_BH6bOHeA

Kaçan Büyük Balık Senelerce Sürecek Hasreti Başlattı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.