BALIK AVI TURLARINDA BUYUK BALIK AVLAMA YUZDENIZ NEDIR

Balık Avı Turlarında Büyük Balık Avlama Yüzdeniz Nedir :

Bu soruya iki örnekle cevap veririm. Bazı arkadaşlarla tura çıktığımızda 10 turda hiç büyük balık avı yapamadan döneriz. Yem balığı konusunda genelde sıkıntı olmaz. Ama 5 – 10 Kg büyük balık avına sıra geldim mi işler değişir. Balıklar oltaya vurmaz olur. Bazıları zamanla açılır. İlk avlarını yaptıktan sonra ava daha çok inandıkları için av verimleri artar. Sonraki avlarda en azından yarı yarıya av yapmaya başlarlar. Ama bazıları da vardır ki, onlar için söylenecek tek cümle vardır. Çok kısmetli. Daha ilk çıktığı büyük balık avında 30 Kg büyük balıkla siftah yapar. Sonraki turlarda hiç boş dönmez. O da yetmezmiş gibi birde elinde avlamayı arzu ettiği balıkların listesiyle gelir. Sonra liste sırasına göre o balıkların avını yapar. Üstelik bu avları seçilmiş meralarda da değil her hangi bir merada da yapabilir.

BALIK AVI TURLARINDA BUYUK BALIK AVLAMA YUZDENIZ NEDIR

Şimdi siz benim yerimde olun ve balık avlama yüzdesini verin. Av yapamayan “Akdeniz’de balık kalmamış. Bütün balıklar bitmiş” der. Her istediği avı yapabilen ise “Akdeniz balık cenneti. Oltalar hiç boş kalmıyor. Her türlü balığın avını yapabiliyoruz. Üstelik çok fazla uğraşmadan” der. Minimum ile Maksimum arasındaki fark nasıl yüzdeyle ifade edilebilir… Kısmetin yüzdesi yüzdesi var mıdır?

Hiç Bir Ustalık ve Teknolojiyle İzah Edilemeyen Av Hikayesi

Yüzey sırtısı takımımız; 35 cm, 0,70 mm misinanın her iki tarafında fırdöndü ortalarında 50 gr kurşun ağırlık. Fırdöndünün bir ucunda 3 – 4 kulaç 0,40 mm beden misinası ve ucunda 7 cm yüzey rapalası vardır. Takımı çıkrık makineli oltayla çekeriz.

BALIK AVI TURLARINDA BUYUK BALIK AVLAMA YUZDENIZ NEDIR

Tekne Adrasan Koyunda yol alırken arkadaşlardan biri rapalayı denize salıp beden misinasını kontrollü bir şekilde suya bıraktı. Kurşun ağırlığı elinde tutuyordu. Tam çıkrık makineyi eline alıp ip misinayı 50 – 60 m salmaya hazırlanıyordu. Birden kurşun elinden büyük bir hızla çekildi. Tam bu anda balık suyun yüzüne doğru hamle yapıp rapalayı kaptı. Hemen ardından dalışa geçti. Kaloma açık olduğu için hemen boşalmaya başladı. Arkadaş büyük bir telaşla kamışı eline alıp olaya hakim olmaya çalışıyordu. Daha oltayı salmadan balıklar saldırıya geçmişti.

“Ne olacak, arkadaş kısmetliymiş” diyebiliriz. Ama bütün bir av böyle devam etti. Büyük balık avını için iki olta çektik. Ava başlayalı 5 – 10 dakika olmamıştı.Oltalardan birine büyük balık geldi. Diğer oltayı toplamaya çalışırken balık kurtuldu. “Belki aşağıda sürü vardır. Biraz duralım” demeye kalmadan, bu sefer diğer oltaya büyük balık geldi. Balığı kaçırdığımız oltayı toplamaya çalışıyorduk. Bu sefer ona da büyük balık geldi. İki oltada büyük balık çekmeye başladık. Derken yarı yolda, ilk balığın takıldığı oltadan ikinci balık da kurtuldu. İkinci oltadaki balığı sonunda tekneye aldık. Hemen dönüşe geçtik. Çünkü bu çılgın balıklar peşimizi bırakmıyordu. Artık iyice yorulmuştuk. Zaten iki oltada büyük balık çekseydik birini geri bırakacaktık. Hayırlısı oldu. Bizi hiç üzmeden kendi kurtuldu. Ağzımız kulaklarımızda Adrasan’a dönüşe geçtik.

“Böyle av hikayesi olmaz” diyorsanız bunların sonu gelmez.

BALIK AVI TURLARINDA BUYUK BALIK AVLAMA YUZDENIZ NEDIR

Balık Avı Turlarında Büyük Balık Avlama Yüzdeniz Nedir

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Balık Avı Turlarında Büyük Balık Avlama Yüzdeniz Nedir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.