YILLARCA SABIRLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI NETICE VERDI

Yıllarca Sabırla Çıkılan Büyük Balık Avı Netice Verdi :

Bazen Kısmet Tecrübeyi Arkasına Almak İster

Büyük balık hazır olanın oltasına gidermiş. Büyük balık avı çok fazla bilgi, tecrübe ve emek ister. Bu üçlü bir araya gelmeden büyük balık avının devamlılığı olmaz.

YILLARCA SABIRLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI NETICE VERDI

Büyük Balık Avı İçin Bilgi Edinmek

Bilgi edinmenin günümüzdeki en geçerli yolu internet ortamında araştırma yapmaktır. Bu araştırmalar esnasında önceden yapılmış olan pek çok avın hikayesi okunabilir. Bu konuda yazılmış teknik bilgiler incelenebilir. Yakın çevrede bu konuda deneyimli olan kişiler varsa onlarla sohbet edilebilir. İnternet üzerinden tecrübeli kişilerle iletişime geçilebilir. Onların tavsiye ettikleri yapılabilir. Bunlar teknik bilgi veya uygulama olabilir. Daha ileri gidip büyük balık avı turuna katılıp uygulamalı olarak av yapma tecrübesi yaşanabilir.

YILLARCA SABIRLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI NETICE VERDI

Büyük Balık Avı İçin Tecrübe Edinmek

Büyük balık için bilgi toplarken bunların pekişmesi için vakit buldukça uygulama yapılmalıdır. Bazen her bilgi bize uymayabilir. Kimisi için uygulaması kolay ve mantıklı olan bize uygun düşmeyebilir. Belki biz doğru ayrıntıyı yakalayamadığımız için uygulamayı tam yapamayabiliriz. Uygulamaya karşı inancımız az olabilir. Bu durum bizi gereğini yapmaktan alıkoyabilir.

YILLARCA SABIRLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI NETICE VERDI

Teorik Bilgi Uygulamayla Pekişince Tecrübe Olur

Başarılı olmak için araştırmayı derinleştirmek ve yeni uygulamalar yapmak gerekebilir. Bu çalışmalarda bir netice almakta zorlanabiliriz. Bu durumda mutlaka iyi bir rehberle tura çıkmamız gerekebilir. Sonuçta boşuna vakit kaybetmek insanın konuya inancını azaltır. Başarı insanı motive eden en önemli unsurdur. Çaba harcadığımız her uğraşta ufakta olsa başarılar elde etmek gerekir. Ancak bu şekilde olaya karşı ilgimiz artar. Bu yüzden uzman rehber eşliğinde büyük balık avına çıkarsak pek çok konuda bilgilerimiz netleşir. Uygulama becerimiz artar. Bu durum bizi başarıya daha çok yaklaştırır.

YILLARCA SABIRLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI NETICE VERDI

Yeterince Emek Harcayan Sonunda Amacına Ulaşır

Yeterince emek harcayan eninde sonunda hedefe ulaşır. Üstelik ulaştığı hedef hak edilmiş bir hedeftir. Bu yüzden bu başarı sürdürülebilir bir başarı olur. Daha sonra harcanacak emeklerle olayı çok uç noktalara kadar taşıyabilir.

Yılların Emek Sonucunda Büyük Balık Avı Yapıldı

Arkadaşlar yıllardır büyük balık avı turlarımıza katılıyorlar. Bazı seneler sadece yem balığı avı yapmakla yetindik. Bazı seneler oltamıza takılan büyük balığı son anda kaçırdık. Artık o gün gelmişti. Artık hedefe ulaşma zamanıydı.

Büyük bir inançla tura çıktık. “Yeter artık bu sefer büyük balık avını yapalım” diyorduk. Yem balıklarını daha Adrasan Koyu içinde avladık. Oltaları toplayıp Pırasalı Adaya doğru yol aldık. Pırasalı Ada yakınında bir tane canlı yem avladık. Hemen canlı yem yaparak dolaşmaya başladık. Büyük balık bizi çok bekletmedi. Çok geçmeden kaloma akmaya başlamıştı. Heyecan doruktaydı.

YILLARCA SABIRLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI NETICE VERDI

Bu Sefer Balığı Tekneye Alabilecek Miyiz?

Balığın oltaya vurması da, sonuçta tekneye alabilmekte kısmet işidir. Kısmetimizi arttırmak için tecrübemizi ne kadar arttırırsak, doğru olanların yapma ihtimalimiz de o kadar artar. Bilgi, tecrübe ve emek kısmetin temel unsurlarıdır. Bunlar bir araya gelmeden kısmet sürdürülebilir olmaz. Bunlar bir araya gelip uyumlu çalıştığı zaman sonuç mükemmel olur.

Bu avımızda da öyle oldu. Yılların bilgisi, tecrübe ve emekle birleşince Akya artık teknedeydi. Bu tarifi çok zor olan bir mutluluktur. Buna ister çabanın mükafatı deyin. İster ulaşılan hedefin yaşattığı zafer hissi deyin. Her ne derseniz deyin sonuç mutluluk ve yeniden başlayarak daha ileri gitme isteğidir.

Yıllarca Sabırla Çıkılan Büyük Balık Avı Netice Verdi

Akya Avı Videosu: https://youtu.be/jC2G-xujEvU

Yıllarca Sabırla Çıkılan Büyük Balık Avı Netice Verdi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YILLARCA SABIRLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI NETICE VERDI için 6 cevap

 1. Necdet ALTINAY der ki:

  Kimi avcı ilk denemede büyük balık avı yapabilirken, kimisi yıllarca uğraşmadan sonra av yapabilmektedir. Bunun sebebi sizce nedir?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Balık avı tam anlamıyla kısmet işidir. Bunu su tanımlamayla anlatmak daha uygun olacaktır. “Allah bir işin bir kişi tarafından yapılmasını isterse, o işi ona kolaylaştırır”. Bu sayede yetenekler oluşur. Bazılarının kendisine kolaylaştırılan işi kolayca yapabilmesinin sebebi budur. Çünkü konu o iş olduğunda her detayı kolayca algılar. Uygulamada her sorunu hiç beklenmeyecek şekilde çözer ve sonuca ulaşır.

   Bazılarının da yıllarca uğraşıp başarıyı büyük çabalarla elde etmesinin sebebi de bu durumdur. Bütün yeteneklerde durum budur. Bazıları hiç tereddüt duymaz. Algıları açıktır. Kolay algılar. Bazılarının algılaması tereddüt ve korkularla perdelenir. Daha geç algılar. Geç algılayanlar korku ve tereddütlerinden kurtulmakla uğraşır. Bu zaman alıcı bir süreçtir. Bir gün yeter artık derler. Korku ve tereddütleri bir kenara bırakıp isteklerini arttırırlar. O gün onlar için başarının kapıları açılır.

 2. ali bağcı der ki:

  Büyük balıkla mücadele ederken neden arkadaşlar heyecanlı oluyor?

  • Menderes Yahşi der ki:

   İnsanlar yapmayı çok istedikleri bir iş gerçekleşirken başarısız olma ihtimali karşısında çok değişik duyguları bir arada yaşarlar. Bu durum onların aşırı derecede heyecanlanmalarına sebep olur. Bu çok normal bir durumdur. Başarılı olma ihtimali çok hassas nüanslara dayalı bir iş yaparken yanınızda size yol gösterecek ve hata yapma ihtimallerini bertaraf edecek tecrübeli birisinin olması heyecanın yatıştırılmasında etkili olacaktır. Her insan böyle bir durumda doğru yaptığını teyit etme ihtiyacı duyar. Her şeye rağmen yine de belli bir tecrübe düzeyine erişene kadar aşırı heyecanlanmak normaldir. Ayrıca biraz heyecan tedbirli olmak ve odaklanmak için iyidir.

 3. Murat uslu der ki:

  Bazı insanlar daha ilk defa çıktıklarında büyük balık avı yapabilirken, bazılarının bu avı yapması neden çok uzun yıllar alıyor?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bu sorunun en doğru cevabı kısmet. Kimileri büyük balık avı yapıp bu sevdaya tutulurlar. Bazıları bu sevdaya tutulup iyice tecrübe sahibi olduktan sonra av yapmaya başlarlar.

   İlk çıktığı avda büyük balık avı yapan sonraki öğrenme sürecinde aynı başarıyı tekrarlayamayabilir. Yada av başarı yoğunluğu düşük olabilir. Bazıları yıllar sonra av yaptıktan sonra av yoğunluğu artarak devam edebilir. Çünkü buradaki başarı bilgi ve tecrübeye dayandığı için devamlılığı daha yüksek olabilir. İlk avı yapanın da tecrübe edinme süreci sancılı olabilir. Ama sonuç değişmez. Bilgi ve tecrübe aynı zamanda avı yapacağına olan inancında artmasını sağlayarak avı verimli hale getirebilir. Avın verimliliği pozitif inançla doğru orantılı artar. Buna örnek web sitemizde pek çok örnek vardır.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.