TEKNEYE ALIRKEN KACAN AKYA AVIMIZ

Tekneye Alırken Kaçan Akya Avımız :

Kişi eline geçen fırsatı değerlendiremezse, bir daha aynı fırsatı elde edene kadar kaçan fırsatı gözünde büyütüp durur. Kaçan fırsat erişilememiş olması dolayısı ile büyük bir fırsattır. Bazen de kaçan fırsata bir daha ulaşma şansı hiç olmayabilir. Bu fırsatın daha da büyütülmesi için önemli bir gerekçedir. Ele geçen şans, bir daha hiç ele geçmeyecekmiş gibi değerlendirilmeli ve her türlü dikkat azami düzeyde gösterilmelidir. Hayal kırıklıkları bazen çok yıkıcı olabilir. Hayal kırıklığı yaşamaktansa, yorulup bir süre stres altında kalmayı tercih etmek daha sonra yaşanacak başarı duygusu ile telafi edilebileceğinden yeğlenmesi gereken bir durum olmalıdır.

Balığın Oltaya Gelmesi de Kaçması da Kısmettir

Bu yorumda dikkat çekmek istediğimiz konu; elde edilen fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiğidir. Fakat, gerçek yaşamda durum hiç de böyle değildir. Kişinin bir fırsatı değerlendirip değerlendiremeyeceği o kişiye bunun nasip edilip edilmemesine bağlıdır. Bunu bir fırsatı fark edip elinden gelen her şeyi en iyi şekilde yapmasına rağmen elde edemeyenler çok iyi bilirler. Çünkü “yetenek ve yeteneksizlik de kaderdendir”.

Eğer fırsat nasip edilmişse, yaradan yapılması gerekenleri yapmayı bu kişiye kolaylaştırır. Bu sayede kişi en doğru şeyleri tercih ederek olumlu sonuca ulaşır. Nasip değilse, ne kadar çabalarsa çabalasın hep bir aksilik çıkar. Olmayacak şeyler olur. Her şey aksine gider.

Hedefe Giden Yolda Asla Vazgeçilmez

Burada mesele, o fırsatı bir daha elde etmek için yeniden çaba göstermeyi mi seçeceğiz? Yoksa bizi aştığını düşünüp, olaya birazda korkarak bakıp vazgeçecek miyiz? Yani olayı içsel olarak nasıl değerlendireceğiz. Kazanım bu noktadadır. Yoksa fırsatı elde edip edememek de değildir. Çünkü, olanın bizim için hayırlı mı, hayırsız mı olduğunu bilme sansımız yoktur. Bunu ancak zaman içindeki gelişmeler bize gösterebilir. Eğer her durumdan öğrenmemiz gerekeni almaya çaba gösterebiliyorsak, sonuç ne olursa olsun bizim için olumlu olacaktır. Her durum bizi olgunlaştırmak ve bir hedefe yöneltmek için olur.

Bana göre bu balık avında arkadaşlar ellerinden gelen her şeyi yapmıştır. Ama bir Balon Balığı hemen öncesinde ipi kancanın bağlı olduğu yerden ısırdığı için Akya’nın çekme gücüne dayanamayarak kopmuştur. Balon Balığının bu ısırığını hissetmek zor bir iştir. Hissedip bunu Balon Balığına yormak daha da zor bir iştir. Zaten hemen arkasından Akya atladığı için böyle bir değerlendirme yapmaya fırsatta olmamıştır. Ama yaşanan Akya heyecanı, avcıların Akya avı gibi önemi bir balık avı tecrübesine ne kadar yakın olduklarını gösterme adına çok önemli bir deneyimdir. Bu deneyimi yaşayarak, Akya avına ne kadar yakın olduklarını öğrenmişlerdir. Bundan sonra yapılması gereken, geçmişi iyi analiz edip hatalardan ders çıkarıp daha donanımlı olarak bir daha denemektir. Ta ki, sonuç alana kadar.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/8p5gnXnKVWk

Tekneye Alırken Kaçan Akya Avımız

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.