BU BALIK AVI TURUNA AKYA AVI ICIN GELDI

Bu Balık Avı Turuna Akya Avı için Geldi :

BU BALIK AVI TURUNA AKYA AVI ICIN GELDI

Güzel bir Adrasan sabahında güneş doğarken, oltalarımız maviliklerde büyük balık için yemlik balık arayışına başlamıştık. Palamutlar hiç nazlanmadan oltalarımıza takıldı. Hemen koydan ayrılarak Sulu Ada istikametine doğru yol almaya başladık. Yolda avladığımız bir kaç Palamutla yemlik balık ihtiyacını karşıladığımız için bir kaç balığı da geri bırakarak av meramıza ulaştık.

BU BALIK AVI TURUNA AKYA AVI ICIN GELDI

Av meramızın açığında Akya oltalarını özenle hazırlayıp denize bıraktık. Biz 2 -3 mille yol alırken oltalarda derinliklere doğru yavaşça süzülmeye başlamıştı. Arada biraz hız verip balığı kıskandırmaya çalışarak ilerlememizi sürdürdük. Sulu Adada bir kaç Balon Balığı müdahalesinden sonra karşı kıyıya doğru yol almaya başladık. Açık kısımda genellikle daha büyük Akya avı imkanı olmasına karşılık, hiç vuruş olmadan ilerledik. Umutlar Akya avı yapmak üzerine olduğu için büyük bir sabırla sıkı bir vuruş bekledik.

BU BALIK AVI TURUNA AKYA AVI ICIN GELDI

Derin Sudan Kıyıya Doğru Bir Rota

Karşı buruna ulaştığımızda önce açığı tarayarak ve takılma ihtimaline karşılık olta mesafelerini kısaltarak, kıyıya doğru yaklaştık. 30 – 40 metre suyunda manevra yaparak açığa yöneldik. Bu şekilde açık suyu kıyıya doğru harmanlayıp, kıyıdan tekrar açık suya dönerek balığı cezp etmeye ve Akya’nın dikkatini çekmeye çalıştık. Tabii bu Balon balıklarının da iştahını kabartan bir yöntemdi. Ortamda Akya’ların olması, bizim büyük balık avı yapma şansımızı arttırıyordu. Akya’ların dolaştığı yerde Balon balıkları çok rahat dolaşamaz veya dip zeminden ayrılamaz. Ya da o bölgeyi terk ederler. Balon Balıklarının sürü içinde yaralı olarak dolaşma şansı hiç yoktur. Yaralı Balon Balıkları sürünün diğer bireylerine yem olur.

BU BALIK AVI TURUNA AKYA AVI ICIN GELDI

Kısmetimize denediğimiz yöntem çalıştı. Açık suya çıkmadan kaloma hızla boşalmaya başlamıştı. Oltanın taşlara takılma ihtimali vardı. Akya’yı dibe inmesine izin vermeden hemen açık suya aldık. Böylece oltanın dibe takılmaması için balığı taşlık zeminden uzaklaştırmış olduk. Açık suda keyifle mücadele ederek balığı teknenin yanına kadar getirdik. Balığın teknenin hemen altındaki görüntüsü çok güzeldi. Hemen sonrasında Akya’yı tekneye aldığımızda hedefe ulaşmıştık.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/3Uzp04KcJAc

Bu Balık Avı Turuna Akya Avı İçin Geldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BU BALIK AVI TURUNA AKYA AVI ICIN GELDI için 2 cevap

  1. atakan keskin der ki:

    Darisi basimiza hazirani iple cekiyoruz

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.