BUYUK BALIK AVI BEKLENTILERI GECERSE BUYUK SEVINC YARATIR

Büyük Balık Avı Beklentileri Geçerse Büyük Sevinç Yaratır :

BUYUK BALIK AVI BEKLENTILERI GECERSE BUYUK SEVINC YARATIR

Büyük balık avı beklentisi kişiden kişiye çok farklılık gösterir. Kimisi için avlamaya alışık olduğu balıktan biraz daha irisi büyük balıktır. Kimisi için büyüklüğün sonu yoktur. Bir başkası için ise mücadele ederek almayı başarabileceği her balık büyük balıktır. Kimisi içinde en fazla mücadele eden balık büyüktür. Bazen de görsellik ön plana çıkar. Örneğin iri bir Lambuka’nın veya Kılıç Balığının havalara sıçraması büyük mücadele olarak algılanır. Oltaya uyguladığı güçle çok ilgilenilmez. Ama balığın boyu büyüdükçe mücadele gücünün artması doğaldır.

BUYUK BALIK AVI BEKLENTILERI GECERSE BUYUK SEVINC YARATIR

Bu düşünceler içinde en fazla kabul görenler iri ve çok fazla mücadele eden balıklardır. Bu yüzden dünyanın her yerinde balık avına en fazla konu olan, mücadele gücü en fazla olan büyük balıklardır. Avcı, av esnasında ne kadar mücadele ederse avdan o kadar büyük keyif alır.

BUYUK BALIK AVI BEKLENTILERI GECERSE BUYUK SEVINC YARATIR

Balığın Büyüklüğünü Kalomayı Şiddetle Belirler

Büyük balık oltaya takıldığında o kadar hızla çeker ki, bir anda neyle karşılaştığımızı bilinç altı bize söyler. Hemen refleks olarak bir başka boyuta geçeriz. Bu boyutta hiç mücadele edemeyeceğimiz güçlerle dahi mücadele edebiliriz. Bu mücadele esnasında ne kadar zaman geçeceği de önemini kaybeder. Sadece mücadeleyi başarıyla sonlandırmayı düşünürüz. Yeter ki gücümüz mücadeleyi sonlandırmaya yetsin. Bunun için ya tecrübemizi kullanırız. Ya da yanımızdaki arkadaşlarımızdan yardım alırız. Büyük balık avı mücadelesi böyledir. Genellikle ilk başlarda yalnız başımıza avı sonuçlandırmak pek mümkün olmaz. Teknedeki herkes avın heyecanına ve mücadelesine katılır.

Elbirliğiyle balıkla mücadele edilip avın keyfini beraberce yaşarız. Sonunda balık teknenin altında dönmeye başlar. Bu görüntü en güzelidir. Bu anın geçmesi hiç istenmezken balığı tekneye biran evvel alınması isteği birbirine karışır. Balık teknenin yanına yaklaştırıldığı o bir kaç dakika sanki hiç geçmez. Sonunda balığı tekneye alız. İşte tam o anda bütün hissedilenler dudaklarımızdan dökülmeye başlar. Bu büyük bir sevincin dışa vurumudur.

Balık Avından Beklenilen Kişinin Alışkanlıklarına Göre Değişir

Kimisi için mücadele gücüdür. Kimisi için büyüklüktür. Bir başkası için de her ikisi birdendir. Birinin küçük gördüğü balık, diğeri için hayatının balığıdır. Bu durumu alışkanlıklar belirler. Daha büyük balıkları avlamaya alışmış birisi için küçük olan, hiç avlamamış için devasadır. Sonuçta her iki kişi içinde büyük balık avı mutluluk vericidir. Önemli olan bu duyguyu ilk defa yaşayan kişinin ruh halidir. Onun sevincinin üzerine başka duyguların önemi yoktur.

Büyük Balık Avı Sevincihttps://youtu.be/P5VMNqW2FT8

Büyük Balık Avı Beklentileri Geçerse Büyük Sevinç Yaratır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

BUYUK BALIK AVI BEKLENTILERI GECERSE BUYUK SEVINC YARATIR için 2 cevap

  1. ali bağcı der ki:

    Bu hissi ben defalarca yaşadım. Ama yaşamaya doyamadım. Daha büyük balık avı yapabilmek büyük bir tutku. Özellikle büyük balıkla mücadele etmek ve sonunda kazanmak en büyük mutluluk. Menderes abi böyle büyük balıklar bize ilk başladığımız senelerde kısmet olmadı. Artık bu işi daha iyi öğrendiğimiz dönemlerde kısmet oldu. Sanki hazır olmamızı bekledi. Bunun sebebi sence nedir?

    Herkese nasip olması dileğiyle…

    • Menderes Yahşi der ki:

      Böyle avlar genellikle tecrübeli avcılara nasip olur. Belki de onlar kendilerini böyle avlara hazır hissettiklerinde gerçekten istemeye başladıkları için olabilir. Bazın ilk defa ava çıkanlara da böylesi avlar nasip olabiliyor. Ama sonrasında devamlılığı olmaya biliyor. Ama ustalaşan avcılar için avın boyu kademeli olarak büyüyor gibi. Bu sanki neyi, ne zaman istediğinle ve hazır hissetme ilgili gibi. Tabii sonuç itibariyle her av bir kısmettir. Kısmette varsa oltaya takılır. Sonrası ustalığına kalmış. Ama her büyük balık avı ciddi anlamda ustalık ister. Av yapılınca da ustalık gelişir.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.