BUYUK BALIK AVI SEVINCI DOYUMSUZDUR

Büyük Balık Avı Sevinci Doyumsuzdur :

Akya Avı Videosu

BUYUK BALIK AVI SEVINCI DOYUMSUZDUR

İstanbul’da yaşarken hep büyük balık avı hayalleri kurardık. Kimi zaman balık avına çıktığımızda “acaba bu sefer büyük bir balık avlayabilir miyim?” diye düşünürken, kimi zaman da dalışa gittiğimizde “bu sefer büyük balık görebilir miyiz?” diye düşünürdük. Ama hep aklımızda büyük balık vardı. Ufak balık avı hayatımın hiçbir zamanında bana cazip gelmedi. Hep büyük balık hayali kurdum. Hiç unutmuyorum. İstanbul Metrosu ilk açıldığında bazı istasyonlarda eski zamanları tasvir eden büyük balık figürleri vardı. O figürleri her gördüğümde “bizde böyle bir metreyi bulan balıkları avlaya bilecek miyiz?” derdim.

BUYUK BALIK AVI SEVINCI DOYUMSUZDUR

Türkiye’de ilk balık avı turlarını Deep Fishing olarak Adrasan’da 2003 yılında başlattığımızda, biz de bu işi hobi olarak yapıyorduk. 2003 Mayısında Adrasan’a göçmeden birkaç ay önce teknemizi satın almıştık. Adrasan’a yerleştiğimizde ilk iş balık avı ve dalış çalışmalarımız olmuştu. Bu sayede ilk elden Adrasan’ın dip yapısını ve balık açısından verimlilik durumunu öğrendik. Sonrasında çok güzel avlar yaparak ve balık avı hobimizi geliştirerek en üst seviyelere çıkarmaya çalıştık. Denizde geçen her gün insana yeni şeyler öğrettiğini gördük. Sonra kendimizi daha fazla geliştirdiğimizde bu işin kara cahili olduğumuzu ve bu işin bilinmesinin mümkün olmayan dipsiz bir kuyu olduğunu yaşayarak gördük.

BUYUK BALIK AVI SEVINCI DOYUMSUZDUR

Balık avında her insan kendi tecrübesini yaşar ve genellikle bu tecrübe benzersizdir. Bir başka kişinin aynı boydaki, aynı balığı avlasa bile benzer tecrübeyi yaşaması ve aynı mücadeleyi vermesi mümkün değildir. Sosyal yaşam içinde, eskilerin “determine” dedikleri, her koşulda aynı sonucu veren ve değişmeyen bir durum yaşanamaz. Suyun yüz derecede kaynaması gibi… Durum böyle olunca herkesin bir diğerine öğretebileceği çok şey vardır. Eğer insanlar bir birlerine üstünlük taslamadan öğrenmek ve paylaşmak adına oturup konuşurlarsa çok faydalı şeyleri paylaşabilirler. Günümüzde internet bu paylaşıma çok güzel aracılık yapmaktadır.

BUYUK BALIK AVI SEVINCI DOYUMSUZDUR

Bizim hayalini kurup Adrasan’da gerçekleştirdiğimiz büyük balık hayalini, bizimle balık avına katılan dostlarım da gerçekleştirmektedir. Turlara katılanların çok büyük bir kısmı, hayatlarında tuttukları en büyük balıkları Adrasan’da avlayabilmektedir. Bunlardan önemli bir kısmı da çok büyük balıkların avını yapabilmektedir. Adrasan açıklarında avlanabilecek balığın büyüklükleri 100 Kg geçebilmektedir. Hayalin sınırlarını zorlamaktadır.

BUYUK BALIK AVI SEVINCI DOYUMSUZDUR

Balık avı keyfini, “Adrasan balık” ile yaşamak ister misiniz?

BUYUK BALIK AVI SEVINCI DOYUMSUZDUR

TEKNEYE ALIRKEN KANCADAN KURTULAN TROFE AKYAYI HAVADA KAPTIK

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/tzBq72PdhYU

Büyük Balık Avı Sevinci Doyumsuzdur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.