TEKNEYE ALIRKEN KANCADAN KURTULAN TROFE AKYAYI HAVADA KAPTIK

Tekneye Alırken Kancadan Kurtulan Trofe Akyayı Havada Kaptık :

Akya Avı Videosu –

Suat ile Namık’ın ikinci balık avı günüydü. Adrasan Sahilinde buluştuk. İkisi de dünkü Akya avından sonra çok istekli gözüküyordu. Tekneye binerek sahilden açıldık. Kıyıdan açılınca Palamut avı için yüzey sırtısı çekmeye başladık. İlk Palamutlar Adrasan Koyu içinde oltalara takılmaya başlamıştı. Sulu Ada yolu boyunca Palamut avı yapmaya devam ettik.

TEKNEYE ALIRKEN KANCADAN KURTULAN TROFE AKYAYI HAVADA KAPTIK

Sulu Adaya vardığımızda da bir süre Palamut için dolaştık.  Yemlik balık ihtiyacımızı karşılamıştık. Akya oltasını hazırlamak için adadan biraz açıldık. Akya oltaları hazır olunca, her iki oltayı denize bırakarak yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Dün Akya’yı avladığımız yerlerde dolaştık. Her an Akya’nın gelmesini bekliyorduk. Beklememiz uzun sürmedi. Saat 11.40 gibi Namık “abi bana Akya geldi” dedi. Hemen tekneyi durdurup, balığı çekmeye başladık. Akya çok mücadeleci çıkmıştı. Kalomayı boşaltıp duruyordu. Kaloma boşaldıkça Suat ile Namık iyice keyifleniyordu. Yorulan oltayı diğerine veriyordu. Böylece Suat’ta, Namık’ta mücadelenin keyfini yaşıyorlardı. Mücadele 35 – 40 dakika sürdü. Önce yem olan Palamut’un parıltısı gözükmeye başladı. Sonra Akya’nın parıltısını gördük. Akya teknenin yanına gelince, Namık Akya’yı bana doğru yaklaştırdı. Bir yandan Akya avının video çekerken, bir yandan da balığı yanağından tutarak tekneye almaya çalışıyordum. Tam Akya’yı yanaklamak için elimi uzattığımda, kanca balıktan çıktı. Balık kafa vururken elimi uzattığım için balığı havadayken yakalayabildim. Son anda balığı tutmak kısmet olmuştu.

TEKNEYE ALIRKEN KANCADAN KURTULAN TROFE AKYAYI HAVADA KAPTIK

Akya’nın kancadan çıkma anını Namık bire bir izlediği için balığı tekneye aldığımda şoktaydı. Suat’a balığı havada kaptığımı anlatmaya çalışıyordu. Sevinç ile şaşkınlığı bir arada yaşıyordu. Tam o anda balık kurtulsa ne yapacağını bilemez haldeydi. Boş kalan kancayı Suat’a gösterip, “balık, teknenin yanında kancadan kurtuldu.  Bak, kanca boş” diyordu. Suat, Akya’nın kancadan kurtulduğu anı görmediği için balığı yakalamış olmanın sevincini yaşıyordu.

TEKNEYE ALIRKEN KANCADAN KURTULAN TROFE AKYAYI HAVADA KAPTIK

Bu Akya, tekneye alırken kancadan kurtulmasına rağmen havada kaptığımız balık olarak hafızalarımızda kalacak.

TEKNEYE ALIRKEN KANCADAN KURTULAN TROFE AKYAYI HAVADA KAPTIK

AKYA AVI

Akya Avı Videosuhttps://youtu.be/k8NUCMudNi4

Tekneye Alırken Kancadan Kurtulan Trofe Akyayı Havada Kaptık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.