SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI – ADRASAN – ANTALYA

Sulu Adanın Gizemli Yerleri – Adrasan – Antalya :

SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI - ADRASAN - ANTALYA

Adrasan ve çevresinde pek çok gezilip görülmesi gereken yerler vardır. Sulu Ada bunlardan sadece bir tanesidir. Adanın güzelliklerine bakıp diğerlerinin ne boyutta olabileceğini tahmin edebilirsiniz.

SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI - ADRASAN - ANTALYA

Sulu Adaya Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ada Antalya’nın Kumluca İlçesine bağlı Adrasan Köyünün 5 mil açığındadır. Adrasan’dan Mayıs – Ekim aylarında her gün kalkan “Günlük Tur Tekneleri” ile gidip görmek mümkündür. Yaklaşık bir saatlik bir yolculukla adaya varılır. Adaya giderken Adrasan ve civarının doğal güzelliklerini seyretmek mümkündür. Bu yolculukta denizin keyfine de doyum olmaz. “Doğa mı güzel, deniz mi güzel?” diye düşünürken bir de buna Sulu Adanın güzellikleri eşlik eder.

SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI - ADRASAN - ANTALYA

Sulu Adaya İsmini Veren Tatlı Su Kaynağı

Sulu ada üzerinden oldukça güzel ve soğuk bir su çıkmaktadır. Dileyen ziyaretçiler bu sudan içme fırsatını bulabilmektedir. Tur tekneleri suyun çıktığı ufak koyda durup bir süre vakit geçirmektedir. Bu esnada dileyen suyun kaynağını görmeye giderken, dileyen de denizin keyfini çıkarmaktadır.

SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI - ADRASAN - ANTALYA

Sulu Adanın boğaz kısmındaki kumsalını her gören Maldivler ile kıyaslar. Özellikle Maldivleri ziyaret etmiş olanlar Sulu Adanın bu kumsalını hayretle karşılar. “Ülkemizde böylesi güzellikler varken Maldivler’e gitmenin ne anlamı var” derler.

SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI - ADRASAN - ANTALYA

Erkenden Büyük Balık Kısmeti Olanlara Sürprimiz Vardır

Adanın Güney tarafında daha büyük bir kumsal ziyaretçilerini bekler. Oradaki kumlaşmaya yüz tutmuş kaya parçacıkları o kadar beyazdır ki, adeta insanı büyüler. Her iki kumsalda da fotoğraf çekmenin tadına doyum olmaz. Bazen bizde büyük balık avlarından sonra buralarda fotoğraf ve video çekmeye çıkarız. Özellikle erkenden büyük balık avı yapan katılımcılara bir sürprizimiz olur. Adanın gizemli yerlerini ve mağaralarını tekneyle gezdiririz. Bu onlar için hiç unutamayacakları bir anı olur.

SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI - ADRASAN - ANTALYA

Balık avının sevincini yaşarken birden kendilerini Sulu Adanın eşsiz güzellikleri içinde bulurlar. Üstelik bunu tekne ile yapabilmek çok konforludur. Özellikle Adanın diğer tarafına geçebildiğimiz oyuktan geçmek onları çok heyecanlandırır. Sonra sırayla adanın ufak gizemlerine yolculuğumuz devam eder. Bu haliyle ada insanların gözüne hayal edilemeyen gizemli bir sığınak gibi gelir.

SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI - ADRASAN - ANTALYA

Deniz Suyun Sakin ve Berrak Olduğu Dönemlerde Büyüleyicidir

Adanın etrafında dolaşırken deniz sakin ve su berraksa 25 – 30 m derinlikler gözükür. Bu görüntü olayı başka boyutlara taşır. Bu kadar güzel bir dip yapısını kimse hayal dahi edemez. Denizin derin kısımları turkuaz rengindedir. Ada adeta balık cenneti olabilecek bir yapıya sahiptir. İnsanlar için olduğu gibi balıklar için de bir sığınaktır. Bir çok canlı adayı ortak kullanır. Adanın üstünde ağaçlık bölümde ufak bir keçi sürüsü yaşamaktadır. Adanın bir diğer devamlı konuğu da martılardır.

Sulu Ada tarih boyunca pek çok denizciye sığınak olmuştur. Bunun izlerini adanın çevresinde deniz dibinde görmek mümkündür. Adanın derinliklerinde tarih yatmaktadır. Sulu adanın çevresindeki antik batıklardan dolayı “dalışa yasak” bölgedir.

Sulu Ada Mı, Yüz Adası Mı?

Adanın bir özelliği de siluetinin yüz profilinin tüm özellikleri taşımasıdır. Adeta denize doğru sırt üstü yatmış bir insanın yüz profilinin tüm hatları adanın üzerinde mevcuttur. Bu hayret verici görüntü bile insanları buraya çekmek için yeterlidir.

Sulu Ada pek çok gizemi ve olağan üstü doğal yapısıyla misafirlerini kendine çekmektedir. Her sene bu güzellikleri görmek isteyen ziyaretçi sayısı artmaktadır.

Sulu Adanın Gizemli Yerleri – Adrasan – Antalya

Sulu Adada Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/hLg-sJjptnA

Sulu Adanın Gizemli Yerleri – Adrasan – Antalya

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı ADRASAN, BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

SULU ADANIN GIZEMLI YERLERI – ADRASAN – ANTALYA için 5 cevap

 1. ali bağcı der ki:

  Sulu Ada etrafında pek çok yerde çok güzel büyük balık avları yaptık. Sağ olsun Menderes Ağabey bu gizemli yerlerin hepsine bizini götürdü. Bazı yerlerde sıcak yaz günlerinde öğle molası verdiğimiz oldu. Özellikle üzeri kapalı yerler sıcak günlerde çok serin oluyor. Adanın bazı yerleri çok gizemli mekanlar. Uzun uzun vakit geçirilmesi gereken yerler.

  Ayrıca adanın iki tane kumsalı var. Batı bölgesindeki boğaz kısmında bulunan kumsal çok güzel. Burada fotoğraflar çok güzel çıkıyor. Birde güney kısmında Beş Adalara bakan kısmında daha büyük bir kumsal var. Burası poyraz esip deniz yaptığında teknecilerin sığındığı bir yer. Poyrazın geçmesini burada beklerken deniz keyfi yapmak çok keyifli oluyor. Sulu Ada balıklarıyla çok verimli ve gizemli yerleriyle çok güzel bir adadır.

 2. Selçuk Yılmaz der ki:

  Sulu Adanın gizemli yerlerini bende çok merak ediyorum. Turdayken “erken büyük balık avı yapanlara ödül” olarak verdiğiniz bir geziyi bende yapmak istiyorum. Tabii önce büyük balık avını erkenden yaparak. Acaba avı yapmak mı güzel olur? Yoksa bu avın sonrasında böylesine güzel bir ödüle kavuşmak mı?

  • Menderes Yahşi der ki:

   Bence her ikisi de güzel olacaktır. Böyle bir geziyi yapmak her seferinde beni de çok sevindirmektedir. Sanki birisi erkenden balık avı yaptığında bana da ödülü ısmarlıyor gibi gelir. Böyle bir ödülü herkesin yaşamasını isterim.

 3. ali bağcı der ki:

  Sulu ada benim balık avı yerim.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Gerçekten bazı yerler bazı insanlar için kısmetli yerlerdir. Oralarda av yaptıklarında, av yapabileceklerine dair inançları daha fazla olduğu için kolayca av yapabilirler. Bu durumu ben özellikle bir çok zıpkınla av yaptığın merada deneyimledim. Sanki belli yerlere gelince av dikkatim daha artıyor. Bu da avı yapmamı sağlıyor. Pozitif enerjinin getirisi olan kısmet gibi…

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.