INANANA AKYA AVI INANMAYANA TEKNE TURU

inanana Akya Avı inanmayana Tekne Turu :

INANANA AKYA AVI INANMAYANA TEKNE TURU

İnsanlar ilgi duydukları konulara yönelirler, çünkü o konular onları rahatlatır ve mutlu eder. Rahatlayıp, mutlu olan insan kendini dinlenmiş ve zinde hisseder. Bu şekilde kendi işinin her türlü günlük yorgunluğuna ve stresine hazırlanmış olur. Böylece iş verimi artar ve başarılı olur. Başarı da ayrıca bir mutluluk kaynağıdır.

INANANA AKYA AVI INANMAYANA TEKNE TURU

İnsanlar ilgi duydukları konularda bilgileri çok daha hızlı alırlar. Bu onların o konuya karşı daha yoğunlaşmış olmasındandır. Bilgi seviyesi arttıkça, o konuda başarılı olacağına dair inancı da artar. İnanç, bir işin yapılabilir olmasında en büyük etkendir.

Bu durum balık avı için de böyledir. Bir insan balık avı turuna avlamak istediği balığı avlayacağına dair büyük bir inançla gelirse, o balıkta o insana yönelir. Şimdiye kadar çok inanarak gelen hiç bir insanın elinin boş döndüğünü görmedim. Burada en önemli husus, o işi yapabileceğine dair hiç bir kuşku taşımamaktır. Kuşku, insanı başarıdan uzaklaştırır. Korkan insan, rahatça yapabildiği işleri bile yapamaz hale gelir. İnsanın yaşamı boyunca en çok savaşması gereken korkuları olmalıdır. Korkulardan kendimizi ne kadar arındırırsak, o kadar başarıya yaklaşırız.

INANANA AKYA AVI INANMAYANA TEKNE TURU

Büyük Bir İnançla Çıkılan Balık avı

Bu balık avı turuna arkadaşlar büyük balık avı yapacaklarına dair büyük bir inançla gelmişlerdi. Tur öncesinde buluşup ne yapacağımız konusunda sohbet ettikten sonra, sabah güneş doğmadan buluşup denize açıldık. Yemlik Palamut avını takiben Akya avı için takımları hazırlayıp dolaşmaya başladık. Sulu Adada Balon Balıklarıyla karşılaşınca, Kelleci Burnunun yolunu tuttuk. Orada bir kaç tur attıktan sonra Akya oltasının kaloması hızla boşaltmaya başladı.

INANANA AKYA AVI INANMAYANA TEKNE TURU

Balık avı turu esnasında, büyük balık oltaya vurduğunda neler yapılması gerektiği konusunda uzun konuşmalar yaptığımız için arkadaşlar Akya oltaya vurduğunda ne yapacaklarını iyice öğrenmişti. Kaloma akmaya başladığında öğrendiklerini uygulamaya başladılar. Her konuştuğumuzu sıra ile uygulanarak sorunsuz bir şekilde Akya’yı teknenin yanına getirip içeri aldık. Bu Akya avı ile hayatlarının en büyük balık avını yapmış oldular.

İnanana Akya Avı İnanmayana Tekne Turu

Büyük Balık Avı Turuhttps://youtu.be/LQieSEnDk2c

İnanana Akya Avı İnanmayana Tekne Turu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

INANANA AKYA AVI INANMAYANA TEKNE TURU için 2 cevap

 1. Rıfat Özgenç der ki:

  Merhaba,

  Öncelikle bu zor avcılığınızı kutluyorum. Bir sorum olacak, cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

  Soru : Çok balık yakaladım. Ama Akya hiç yakalayamadım. Akya oltası nasıl olmalı? Olta hazırlığı için kullanılan malzemeler nelerdir? Bir tarif veya video var mı?

  Sevgilerimle.
  Rıfat Özgenç

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.