DUNYANIN EN KUCUK BALIK AVCISI

Dünyanın En Küçük Balık Avcısı :

DUNYANIN EN KUCUK BALIK AVCISI

Babası deniz ve balıkla ilgilenenin oğlu da aynı ilgiye sahip çıkması çok normaldir. Deniz insanları kolayca kendine çeken bir özelliğe sahiptir. Bu ilgi bir de balık avıyla ilişkilendirilirse ve bu karın doyurma gayesi için yapılırsa tutkuya dönüşebilir. Deniz yakın yerlerde yaşayan her insanın başına bu durumun gelmesi çok muhtemeldir.

DUNYANIN EN KUCUK BALIK AVCISI

Ben 1960 ların çocuğu olarak babamın izinden giderek denize yöneldim. Babamın bu yöneliş için beni ikna etmesine hiç gerek olmadı. Çünkü daha üç yaşındayken “çok paran olsa ne yaparsın?” sorusuna hiç düşünmeden “deniz alırım” cevabını veriyordum. Büyüyünce birde baktım ki babamda benim gibi düşünüyormuş. Belki de bu durumun sebebi, bir tarafımıza kaçan deniz suyudur. Beni çeken denizde olmaktır. Balık avı, bu buluşmanın ödülüdür.

DUNYANIN EN KUCUK BALIK AVCISI

“Ben babama çekmişsem, oğlumda bana çeker mi?” diye düşünüp dururdum. Son durum itibari ile bu sorunun cevabı “evet” gibi gözüküyor. Ama seçim kesinlikle onun. İstediği her zaman benimle beraber balık avına çıkabilir. Belki bunu bir hobi olarak sürdürüp, kendine başka bir istikamet çizebilir. Ama eninde sonunda yine dönülecek yer kürkçü dükkanıdır. Denize ve balığa bulaşan birisi denizden ve balık avından kopamaz. Belki bir süre uzak kalabilir.

DUNYANIN EN KUCUK BALIK AVCISI

Dünyanın En Küçük Balık Avcısı

Özellikle bu sene Eren elini ayağını daha iyi kullanmaya ve kendini daha doğru ifade etmeye başladığı bir dönem olan 6 yaşını doldurmak üzere. Değişik uğraşları öğrenmenin peşinde balık avına merak salmaya başladı. Amacı büyük bir Akya avı yapmak. En çok hoşlandığı şey de, ailecek çıktığımız balık avı turlarını bir macera kıvamında yaşamak.

Bu balık avına Akya avlamak için çıktık. Önce büyük balık avı için yemlik balık avladık. Bu esnada bütün yemlik Palamutlar Eren’in oltasına vurdu. Bu turumuzda balık avına dair pek çok şey öğrendi. Pek çok şeyi deneme fırsatı buldu. Özellikle kullanmayı çok sevdiği oltaları kullandı. Ama Akya avı yapmak kısmet olmadı. Vakit buldukça denemelere devam edeceğiz.

Daha Sonra Çıktığımız Başka Bir Büyük Balık Avı Denememiz

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5meM5Z4gjCk

Dünyanın En Küçük Balık Avcısı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

DUNYANIN EN KUCUK BALIK AVCISI için 4 cevap

  1. Mehmet der ki:

    Allah bagislasin cok tatli umarim avini gerceklestirir en yakin zamanda

  2. hüseyin der ki:

    küçük Eren’i kutluyorum. inşallah en kısa zamanda güzel bir kuzu avıyla kısmetini taçlandırır.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.