SULU ADANIN GUZELLIKLERI

Sulu Adanın Güzellikleri :

SULU ADANIN GUZELLIKLERI

Sulu Ada, Adrasan Koyunun sağ çıkışından 4 mil uzakta olan çok güzel bir adadır. Adaya ulaşım sadece teknelerle yapılabilmektedir. Üzerinden buz gibi içilecek lezzette tatlı su çıktığı, görenleri büyüleyen çok güzel iki plajı bulunduğu, gizemlerle dolu mağaraları olduğu ve balıklar için her türlü yaşam şekline imkan sağlayan bir mera olduğundan çok fazla ilgi çekmektedir.

SULU ADANIN GUZELLIKLERI

Adaya İsmini Veren Tatlı Su Kaynağı

Adanın Adrasan’a bakan tarafında, deniz seviyesinin 6 m yukarısında bir kaynaktan çıkmaktadır. Başına çeşme yapıldığı için sudan istifade etmek kolaydır. Yazın en sıcak zamanlarında bile buz gibi suyundan içerek ferahlayanlar, bu doğal imkandan istifade edebildikleri için her seferinde yaratana şükretmektedir.

SULU ADANIN GUZELLIKLERI

Göreni Büyüleyen Doğal Plajları

Özellikle Adanın ana karayla boğaz yapan batı kısmında bulunan ve görenleri Maldiv’lerin beyaz kumlarıyla kıyaslamaya sevk eden plajıyla akıllara kazınan bir yerdir. Her iki plajda insanların rahatça dinlenip denize girerek serinleyebileceği ve kendilerini çok özel hissedebilecekleri doğa harikalarıdır. Bu satırları, düzenlediğim balık avı turlarında binlerce insanın adanın güzellikleri karşısındaki şaşkın ifadelerine dayanarak yazıyorum.

SULU ADANIN GUZELLIKLERI
SULU ADANIN GUZELLIKLERI

Gizemlerle Dolu Mağaraları

Adanın derin kısmına doğru ilerlerken her iki tarafından da rahatça gözüken ve insanı kendine çeken deliğe yönlendiğinde her iki tarafta da mağaralar bulunmaktadır. Önce mağaralara girilip oraların güzellikleri görüldükten sonra, deliğe yönelerek karşıya geçilebilmektedir. Delik kendi başına bir doğa harikasıdır. Bazı mağaralar bir kaç tekneyi içine alabilecek kadar geniştir. Sıcak yaz günlerinde içine sığınanları serinletecek kadar serindir.  Adanın kuzey tarafındaki küçük mağaranın derinliği 20 m den fazladır ve içindeki renk cümbüşü insanı başka alemlere sürükler.

SULU ADANIN GUZELLIKLERI

Balıklara Olağanüstü Bir Mera

Her türlü balık formunun yaşaması için her türlü imkana sahip bir meradır. Yüzlerce metrelere kadar taşlık ve kayalık zemin uzanmaktadır. Bir kısmı taşlık ve kumlukken, bir kısmı duvar ve taşlık şeklinde uzanmaktadır. Doğu ve güney kısımlarının açığında su içinde yükseltiler de vardır. Bütün bu yapı bu bölgeyi balık cenneti yapar.

Sulu Adanın Güzellikleri

Altında Tarihin Gizemlerini Saklar

Bu özelliği dolayısıyla dalışa yasak bir bölgedir.

Büyük Balık Avı Turuhttps://youtu.be/n_tAs1mtLjE

Sulu Adanın Güzellikleri

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı ADRASAN, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

SULU ADANIN GUZELLIKLERI için 2 cevap

  1. Hakan Derin der ki:

    Selamlar,
    Balık turlarınız hala devam ediyor mu?
    Ediyorsa program ve fiyat durumu nedir.
    Kolay gelsin

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.