ISTEYINCE GELEN AKYA AVIMIZI SPORTMENCE GERI BIRAKTIK

isteyince Gelen Akya Avımızı Sportmence Geri Bıraktık :

ISTEYINCE GELEN AKYA AVIMIZI SPORTMENCE GERI BIRAKTIK

Sabah avladığımız 5 – 6 Kg Akya avından sonra büyük balık avını yapmış olmanın rahatlığıyla ava başladık. Yemlik balıklar da koy içinde sabah olduğu gibi kolayca geldi. Koyda hiç oyalanmadan, öğleden sonra sert esen güney rüzgarına karşı ilerlemeye başladık. Biz ilerledikçe hava güney batıya dönmeye başladığından, adeta önümüzü açıyordu. Her şeye rağmen biraz ıslanarak ilerlememizi sürdürdük. Yol boyunca bir kaç yemlik balık avı daha yaptık. Kelleci Burnuna ulaştığımızda hemen oltaları hazırlayıp suya indirdik. Yem balıklarımız tam olması gerek büyüklükteydi.

ISTEYINCE GELEN AKYA AVIMIZI SPORTMENCE GERI BIRAKTIK

Arkadaşlar sabah turunda hedefledikleri 5 – 6 Kg Akya avını gerçekleştirdikten sonra, bu turda 10 Kg Akya avı yapmayı arzu ediyorlardı. Hedef balık belli olduğuna göre geriye onu avlamak kalıyordu. Balon Balığı riskini azaltmak ve rahat manevra yapabilmek için önce açık suyu taradık. Sonra oltayı daha az salarak kıyıya yöneldik.

Akşam Suyunda Balık Avı

Akşam saati özellikle balıkların beslenme saati olması dolayısıyla kıyıya yanaştık. Bu saatler balık zamanı olduğu için kıyıda arayışımızı sürdürmek daha mantıklıydı. Kıyıya yanaşıp uygun pozisyondan dışa doğru çıkmaya başladığımızda kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen tekneyi kayalık alandan uzaklaştırmaya başladık. Biz uzaklaşırken Akya kısa aralıklarla kalomayı boşaltmaya devam ediyordu. Bizim uyguladığımız baskı karşısında kısa sürede soka girince dışa çıkışımız kolay oldu.

ISTEYINCE GELEN AKYA AVIMIZI SPORTMENCE GERI BIRAKTIK

Büyük Balığı Dibi Taşlık Meralarda Avlarız

Balık oltaya yakalandığında taşlık zeminde Akya ile mücadele etmek çok doğru değildir. Akya oltaya takıldığında dönerek zemine doğru inmek ister. Bu esnada olta dipteki taşlara takılırsa kurtarmak çok zor olur. Ayrıca, oltanın kurşun ağırlıkları taşa takıldığında, kısa mesafede sabitlenen takımları koparma konusunda Akyanın üzerine yoktur. 15 -20 Kg Akya 300 -400 Kg çeker takımları dahi koparabilir. Kafa vuruşunun oluşturduğu güç çok fazladır.

Akya’yı açığa aldıktan sonra rahat bir şekilde mücadeleyi sürdürdük. Yarım saat sonra teknenin altında gözüktü. Hemen tekneye alarak kancaları çıkardık. Sabah yiyecek balığı aldığımız için bu balığı bırakma kararı almıştık. Hemen teknenin yanında nefeslenmesini sağlayıp, elimizden ayrılmasını bekledik. Gücünü toplayınca, kendiliğinden ayrılıp mavi derinliklerde özgür yaşantısına geri döndü.

İsteyince Gelen Akya Avımızı Sportmence Geri Bıraktık

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/_6xA3rI8ggM

İsteyince Gelen Akya Avımızı Sportmence Geri Bıraktık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ISTEYINCE GELEN AKYA AVIMIZI SPORTMENCE GERI BIRAKTIK için bir cevap

  1. Ceyhun ÇAKIR der ki:

    full video;

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.