KACAN BALIK BUYUK OLUR

Kaçan Balık Büyük Olur :

KACAN BALIK BUYUK OLUR

Zaten balık büyük olmasa kaçamazdı. Büyük balık konusunda hiç bir şey bilmediğimiz için büyük balık için bir hazırlığımız da yoktur. Hazır olmadığımız için de oltaya takılan balık için ne yapacağımıza karar vermeye çalışırken, balık çoktan kaçacak hamleyi yapıp oltadan kurtulmuş olur. Genellikle büyük balığa yol vermediğimiz için balık oltayı koparıp gider.

KACAN BALIK BUYUK OLUR

Bizim tarih boyunca denize ve balığa karşı çok fazla ilgimiz olmamıştır. Bu sebeple genel bir kültür geliştirme konusunda geri kalmışız. Savaş ganimetleri sayesinde hiç bir zaman çok fazla yokluk çekmediğimizden, denizi ekonomik bir değer olarak görmemiş ve ilgilenmemişiz. Bu işleri bizim için başkaları yapmış. Zaten kırılma noktası da bizim ilgilenmediğimiz denizlerden gelmiştir. Ticaret yolları denizlere kayınca, ne yapacağımızı bilemez şekilde ortada kalmışız. Atı alan Üsküdar’ı geçmiş. Biz baka kalmışız.

KACAN BALIK BUYUK OLUR

On bir senedir balık avı turları düzenliyoruz. balık avı turlarına 23 Nisan 2004 senesinde başladık. O günden beri ciddi tecrübe kazanarak turlara devam ediyoruz. Her sene denizde geçen yaklaşık 250 günden sonra on bir senede 3000 günlük tecrübemiz var. Bu tecrübe bile bu günkü balığı almak için yetmedi. Bunun en temel sebebi kısmet olmakla beraber, bir de geçen 50 dakikalık zaman diliminde balığı aldığımız yerden 2 Km kadar sürükleme ve mücadele faslından sonra kesin alacağımıza dair inancımız bizi yanılttı.

Bitmemiş İşi Bitmiş Gibi Değerlendirme Hatası

Bu kadar mücadeleye rağmen balık, tam biz balık hakkında ileri geri yorum yapmaya başladığımız esnada 0,80 mm örgü ip misinayı kopartarak kendini kurtardı. Tahminim, kanca balığın alt damağına geçti. Geçen 50 dakikalık mücadele esnasında ip devamlı alt damaktaki tutucu dişlere sürtüğü için yıprandı ve sonunda sünerek koptu. Kaldı ki, ipin kopmasına sebep olacak kaloma hatamız olmadığı gibi, taşlardan da hep uzak durduk.

Bazı arkadaşlar şamandıra kullanımının çözüm olabileceğini söylediler. Kalomayı düzgün kullandığınız bir durumda, şamandıra kullanımının daha iyi sonuç vermesini beklemek çok doğru değildir. Balık şamandırayı daldırdığı aşamada, takımda kullandığımız örgü ip misinaya gelecek baskı, bizim kaloma ayarından daha fazla olacaktı.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/r5UssZBst-o

Kaçan Balık Büyük Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.