EN KOLAY AKYA AVIMIZ

En Kolay Akya Avımız :

EN KOLAY AKYA AVIMIZ

Bu sene ağustos ve eylül ayları büyük balık avı açısından çok verimli geçti. Yemlik balık avı yapmayı başardığımız hemen her gün büyük balık avı yapmak mümkün olabildi. Özellikle bu sene büyük Orkinosların kıyıları sıkça ziyaret ettiği bir sene oldu. Büyük Orkinos ve diğer büyük balıkların kıyıları sıkça ziyaret etmesi sonucu Palamutlar çok fazla oynak yaparak avlanma şansını bulamadılar. Palamutlar için rahat avlanma ortamı oluşmadığından sürüler kısa sürelerde Adrasan civarını terk ederek göçlerini sürdürdüler.

EN KOLAY AKYA AVIMIZ

Büyük balık acısından bolluk yaşamamıza rağmen havaların sert geçmesi, Orkinos ve Kılıç Balığı avı için açık suya çıkmamızı engelledi. Ayrıca yem bulma zorluğu da bizi durduran ikinci sebep oldu. Aksi durumda büyük balık avı açısından çok daha verimli bir sene olabilirdi. İnşallah seneye bu açığı kapatırız.

EN KOLAY AKYA AVIMIZ

Bugün sabahtan Akya avı için denize açıldık. Koy içinde iki tane yemlik Palamut avından sonra Sulu Adanın yolunu tuttuk. Yol boyunca oltalarımızda çok fazla hareket olmadı. Adanın açığında pozisyon alıp, elimizde bulunan iki yemlik balığın birisiyle hemen Akya oltasının hazırlığına başladık. Takım hazır olduğunda mavi derinliklere bırakarak dolaşmaya başladık. Yemlik balık avının tam aksine daha beş dakika olmadan kaloma hızla akmaya başladı. Akya oltaya takılmıştı. Hemen tekneyi taşlık bölgeden uzaklaştırıp mücadeleye başladık.

Taşlık Zeminden Balığı Uzaklaştırmak

Balığı taşlık bölgeden uzaklaştırma çabasında; balığın oltayı aşağıdaki taşlara takmasını önlemek olduğu gibi, aynı zamanda balığı belli süre peşimizden sürükleyip yorma çabası da vardır. Büyük balığı peşimizden sürükleme mantığını olağan mantık yapısıyla anlamak pek mümkün olmamaktadır. Mevcut bilgiler ve zanlar, balığı çekme çabası içine girildiğinde balığın da karşı tepki vererek oltayı aksi yönde çekeceği konusunda hem fikirdir. Ama bu düşünce yanlıştır. Tabii ki balık tepkisel olarak bir iki sefer aksi yönde çekmeye çalışır. Hatta zaman zamanda bunu tekrarlar. Ama nispeten rahat nefes alabildiğinden çekildiği yöne doğru gelmeyi tercih eder. O günde öyle oldu. Tekneyi durdurduğumuzda balığı tekneye almamız beş dakika sürmedi.

Atar Atmaz Gelen Akya’nın Videosuhttps://dai.ly/x297pd7

En Kolay Akya Avımız

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.