KISA GUNUN KARI TROFE AKYA AVI OLDU

Kısa Günün Karı Trofe Akya Avı Oldu :

KISA GUNUN KARI TROFE AKYA AVI OLDU

Balık avı turuna çıkmadığım ender günlerden biriydi. Bende suya olan hasretimi gidermek için zıpkınla balık avına gitmeye karar verdim. Hem benim için biraz spor yapma fırsatı olacaktı. Dalmayı çok özlemiştim. Kısmet olur da trofe bir balık denk gelirse, güzel bir av günü olur düşüncesindeydim. Sabah güneş doğmadan Adrasan Koyunda açılmaya başlamıştım. Yol boyunca Palamut için olta çektim. Dalacağım yere gelene kadar bir kaç Palamut avı yaptım.

KISA GUNUN KARI TROFE AKYA AVI OLDU

Güneş doğarken denizde olmak çok güzeldi. Manzara çok güzeldi ve ben dalmaya gidiyordum. Islanacak olmak bile çok güzeldi. Dalacağım yerde tekneyi çapaladım. Dalış elbisesini giyip dalışa başladım. Denizde görüş çok iyi değildi. Bir önceki gün yağan yağmurun etkisiyle deniz bulanmıştı. İki saat kadar daldım. Biraz kulak açma problemi yaşıyordum. Kulaklarım olması gerektiği kadar kolay açılmıyordu. Bu durum dalış kalitesini oldukça düşürüyordu. En son zıpkının lastiği kopunca, “bugünlük bu kadar yeter” deyip dalışa son verdim.

KISA GUNUN KARI TROFE AKYA AVI OLDU

Zıpkın Avı Sonrası Büyük Balık Avı

Erkenden sudan çıkmak zorunda kaldığım için olta ile Akya avı yapmaya karar verdim. Palamutları yem yaparak Akya için koy içinde sırtı çekmeye başladım. Bir gün önce balık avı turunda Akya avı yaptığımız yerde olta çektim. On dakika olmadan Akya kalomayı hızla boşaltmaya başlamıştı. Zıpkınla balık avı kısmetsiz geçmişken, olta ile balık avı çok güzel geçti. Hemen tekneyi taşlık bölgenin dışına doğru aldım. Beş dakika kadar balığı açığa doğru çıktıktan sonra motoru kapatıp mücadeleyi sürdürdüm. Balık 7 Kg kadardı. Çok uğraştırmadan geldi. Kolayca yakaladığım balığı, kolayca da çekmiştim.

Zıpkınla yaptığım balık avını oltayla yaptığım balık avıyla kıyasladığımda, bugünkü ibre olta ile balık avından yanaydı. Zıpkınla dalarak balık avı yaparken pek sorun avı olumsuz etkilerken, balık avında her şey fazlasıyla yolunda gitmişti. Üstelik zıpkınla avlanırken lastik sorunu da yaşamıştım. Ama olta ile avladığım 7 Kg Akya her şeyi unutturmuştu. Bu Akya kısa günün karı olmuştu.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Kısa Günün Karı Trofe Akya Avı Oldu

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.