AKYA AVI BUYUK SEVINC YARATTI

Akya Avı Büyük Sevinç Yarattı :

AKYA AVI BUYUK SEVINC YARATTI

Arkadaşların büyük balık avına ikinci gelişleriydi. Daha önceki turda yemlik Palamut avı yapmıştık. Ama Akya avı yapmak kısmet olmamıştı. Akya avı hasreti ile geçen bir seneden sonra yeniden Adrasan’a Akya avı yapmak için gelmişlerdi. Bu sefer olsun istiyorlardı. Akşam turuna rezervasyon yaptırmışlardı.

AKYA AVI BUYUK SEVINC YARATTI

Balıkların öğleden sonra güneş batımına yakın saatlerde yeniden beslenmek için hareketlendiği zaman dilimine akşam suyu deniz. Akşam suyu için saat 15.30 da Adrasan Sahilinde buluştuk. Tekneye binerek sahilden açıldık. Hemen yemlik balık avı için yüzey sırtısı yapmaya başladık. Yemlik balık avında biraz zorlandık. Saat 17.30 kadar iki tane yemlik avı yapmış şekilde Tuzla koyunun yolunu tutuk.

AKYA AVI BUYUK SEVINC YARATTI

Denize çıktığımız saatten beri güneyde sert bir hava vardı. Sulu Ada yönüne gitmek mümkün gözükmüyordu. Bizde yönümüzü Tuzla Adaları yönüne çevirdik. Yolda Palamut bakarak ilerledik. Tuzla Adaları mevkiine vardığımızda Akya oltasının hazırlığına başladık. Yemimiz sınırlı sayıda olduğu için tek olta ile büyük balık avı yapmayı kararlaştırdık. Olta hazır olunca mavi derinliklere bırakarak dolaşmaya başladık.

AKYA AVI BUYUK SEVINC YARATTI

Büyük Balık Avı Ciddi İştir

Akya avı başladığında katılımcıların büyük balık avı psikolojisine girmesi ve olayın ciddiyetini kavraması için balığın davranışları ve oltaya nasıl vuracağı konusunda bilgilendirdim ve bir kaç uygulama yaptık. Bu çalışma katılımcıların olaya ısınması ve balığın yakalanması durumuna hazır olmaları için yapılması gereken çok önemli bir çalışmadır. Kritik hataları önlemenin en kestirme yolu bu çalışmalardır.

Akya oltasını denize bırakalı yarım saat olmadan kaloma hızla akmaya başladı. Akya oltaya takılınca dip yapmak ister. Kalomayı boşaltarak dibe yönelir. Genellikle balığı avladığımız yerlerin dibi taşlıktır. Bu durumda oltanın taşlara takılma riski doğar. Bu yüzden hemen tekneyi açık suya aldık. Balığın hareketlerinde azalma olması üzerine tekneyi durdurduk. Durduğumuz yerde balıkla mücadeleye başladık. Balık çok fazla direnç göstermeden kolayca geldi. Akya mücadelesinin bu kadar kısa sürmesine alışık olmadığımız için biraz şaşırdım. Ama sonuçta güzel bir Akya avı yapmıştık. Arkadaşlar bu Akya avıyla hedeflerine ulaşarak, büyük bir sevinç yaşamışlardı.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/o9qs3zlSA5I

Akya Avı Büyük Sevinç Yarattı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

AKYA AVI BUYUK SEVINC YARATTI için bir cevap

  1. Tuncay der ki:

    Selam büyük balık avında bize yasattiginiz bu güzel tecrübe için size çok teşekkür ederiz bidaha ki Avda görüşmek üzere

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.