AKYA AVINDA YEM YAPILACAK ZARGANA AVI

Akya Avında Yem Yapılacak Zargana Avı :

AKYA AVINDA YEM YAPILACAK ZARGANA AVI

Akya avında kullanılabilecek en güzel yemlerden birisi de Zargana dır. Zargana keseli balıklardan olması dolayısıyla, oltada uzun süre yaşayabilir. Canlı yem olması dolayısıyla da avcı balıkların dikkatini çekmek konusunda taze olan ölü yemlerden daha başarılıdır. Canlı yemler büyük balığı algılayıp hareketlenmeye başladığında, büyük balığın avcı yönünü açığa çıkarmış olur. Her avcı kolay avı sevdiğinden, canlı yemi görünce kolay av olduğunu hemen algılayarak balığa hamle yaparlar. Eğer kancalara yakalanırsa, bizim büyük balık avı mücadelemiz başlar. Yakalanmadan Zarganaya müdahale ederlerse, canlı yem kısa süre sonra ölür. Ama bu haliyle de iyi bir yem olma özelliğini devam ettirir.

AKYA AVINDA YEM YAPILACAK ZARGANA AVI

Zargana avı taşlıkların bol olduğu sığlık kıyı şeritlerinde daha verimli olur. Büyük balıkların yoğunlaşmaya başladığı zamanlarda iyice kıyılara sokularak savunma pozisyonu alırlar. Kıyılara bu kadar sokulmuşken aynı zamanda buralarda avlanma faaliyetlerini de sürdürürler. Avlanma faaliyetlerini sürdürmeleri bizim işimizi kolaylaştırır. Bu sayede biz Zargana avlamak için ipek floş dolaştırdığımızda, ipek floşları yem olarak algılayarak saldırırlar.

Zargana İpek Floşla Nasıl Avlanır

Zargananın dikenimsi diş yapısı çok sık aralıklı olduğundan ve çenesini kapadığında diş arası mesafe yarıya düştüğünden ipek hemen dişlere dolaşır. Zarganalar bir şeyler avladıklarında, avladıkları şeyi parçalamak için kendi eksenleri etrafında dönmeye başlarlar. Bu hareket ipeğin çeneye dolaşmasına sebep olur. Bu şekilde dişlere ve çeneye dolaşan ipekten kurtulmak mümkün olmaz. Bizde balığı tekneye aldığımızda, ipeği balığın dişlerinden ve çenesinden kurtaramayız. Ancak çekerek dişlerin keskinliğiyle yırtılıp sıyrılmasını sağlayabiliriz. Sonrasında misinaya yeni ipek takılır. Av yeni ipekle devam eder.

AKYA AVINDA YEM YAPILACAK ZARGANA AVI

O gün yemlik Zargana avı için iki olta çektik. Birinde sarı, diğerinde turuncu ipek floş vardı. Sarı ipek daha iyi iş yaptı. Turuncu ipeğe vuran olmadı. Diğerini de sarı renge çevirince o takımda avcı oldu. Dört tane Zargana avladıktan sonra merayı Zarganalara terk ederek, Akya avı için Sulu Adanın yolunu tuttuk.

Akya Avında Yem Yapılacak Zargana Avı

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Akya Avında Yem Yapılacak Zargana Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.