UMUTLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI OLUMLU SONUCLANIR

Umutla Çıkılan Büyük Balık Avı Olumlu Sonuçlanır :

UMUTLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI OLUMLU SONUCLANIR

Umudu olmayanın başarılı olma ihtimali yoktur. Çünkü umut insanı bir işi yapmaya yöneltir. Umudu olmayan oturup kendine bir sürü bahane üretir. Ama durumunu düzeltmek için hiç bir çaba göstermez. Biraz çabası olsa bile yeterli olmaz. Oysa umut başarılı olma ihtimalini içinde barındırır. Böylece kişiye ne yapılması gerekiyorsa onu keyifle yapar. Bir insan yaptığı işten keyif aldığı sürece ne yorulur, ne de o iş ona zor gelir. Kısaca her ne iş yapılıyorsa, o işi aşkla yapar. Aşkla yapılan her iş başarılı olur.

UMUTLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI OLUMLU SONUCLANIR

Denize duyduğum sevgi beni Adrasan’a getirdi. Adrasan denizi, doğayı seven birisi için tam anlamıyla bir cennettir. Denize ve doğaya dair aklımızdan geçebilecek her şey Adrasan’da fazlasıyla vardır.

UMUTLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI OLUMLU SONUCLANIR

Denizde olmak benim için bir tutkudur. Adrasan’da bu tutkumu işe dönüştürdüm. İşimi yaparken balık avı turizminin ülke ekonomisi için ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Denizimizi, balığımızı koruyup, büyük balık avına yönelirsek balığımızı çoğaltabileceğimizi keşfettim. Çoğalan balığın ülke ekonomisi ve refahı için paha biçilemez bir servet olduğunu anladım. Bu yüzden büyük balık avcılığını insanlara öğretecek bir çaba içine girdim. İnsanlar bir kere büyük balık avcılığına yönelince bir daha ufak balıkla ilgilenmiyorlar. Bu sayede ufak balıklar büyüme ve çoğalma şansı bulabiliyor. Böylece insanlar büyük balık avcılığı yaparken balığın ve denizin değerini daha iyi anlayabiliyorlar. Sonrasında onlarda benim baktığım yerden ülkenin ekonomik ve ekolojik zenginliklerine bakabiliyor.

UMUTLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI OLUMLU SONUCLANIR

Balık Avı Turlarında Temel Kuralımız

Balık avı turuna bir büyük balık avlamak umuduyla çıkarız. Bir büyük balık avı yaptıktan sonra geri döneriz. Oltamıza birden fazla balık takılırsa birini geri bırakırız. Hatta balık avı turuna katılan arkadaşımız balığı almak istemezse yakala bırak avı yaparız. Hayatında bir kere avladığı avı geri salan insan doğa dostu olur. Artık onun çabası doğa için olur.

UMUTLA CIKILAN BUYUK BALIK AVI OLUMLU SONUCLANIR

Bende yalnız çıktığım balık avlarında bu kurallara harfiyen uyarım. Bir tane büyük balık avı yaparım. Oltama takılan ihtiyacım olmayan veya o gün avlamayı düşünmediğim her balığı geri salarım. Yemek için avını yapmaya çalıştığım bir büyük balığı tekneye alınca geri dönerim.

Bu avda da olduğu gibi her ava umutla çıkarım. Umutla çıktığım hiçbir avdan eli boş dönmem. Ya elimde büyük bir balık olur, ya da çok değerli bilgi ve tecrübeler olur. Hangisi daha değerlidir takdirini size bırakıyorum. Bir işte başarılı olabilmek için bilgi ve tecrübeye sahip olmak gerekir. Her balık avı bana bunları verir. O yüzden asla elim boş dönmem. Bilgi ve tecrübe olduğu sürece başarı çok yakındır. Her an gerçekleşebilir. Her ava “ya nasip” deyip çıkarım. Allah kimseyi nasipsiz bırakmaz. Yeter ki, nasibimizin nerede olduğunu fark edip onu alabilelim. Bilgi en büyük nasiptir.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/hLg-sJjptnA

Umutla Çıkılan Büyük Balık Avı Olumlu Sonuçlanır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.