BUYUK BALIK AVININ TURKIYE EKONOMISINE KATKISI NE OLUR

Büyük Balık Avının Türkiye Ekonomisine Katkısı Ne Olur :

BUYUK BALIK AVININ TURKIYE EKONOMISINE KATKISI NE OLUR

Büyük Balık Avı Nedir

Ekonomik boya ulaşmış balıkların avıdır. Büyük balık avında makul bir boy belirlenir. Bu boy ve üzerindeki balıkların avı yapılır. Böylece ufak olanların büyümesine ve çoğalmasına fırsat verilmiş olur. Büyük balık avı sayesinde pek çok kişi büyük balığın etine kavuşma şansını elde eder. Büyük balığın birim ürün başına maliyeti düşük, faydası fazladır.

BUYUK BALIK AVININ TURKIYE EKONOMISINE KATKISI NE OLUR

Büyükler sayesine ufak balıklar büyüme ve çoğalma şansı bulunca, balık stoklarımız hızla artar. Artan stoklar büyük balık avını kolaylaştırır. Balık avı kolaylaşınca balık boyları biraz daha yukarı çekilebilir. Bu sayede balık stoklarının daha fazla çoğalması sağlanır. İşte bu olumlu durum büyük balık avının anlamını en iyi açıklayan  gelişmedir. Bu gelişme ekonomik verimliliği arttıran bir faktördür.

BUYUK BALIK AVININ TURKIYE EKONOMISINE KATKISI NE OLUR

Büyük Balık Avının Ekonomik Verimliliğe Katkısı Nedir

Bir ürün ekonomik verimliliğe ulaştığında en yüksek faydayı sağlar. Birim ürün bazında ekonomik verimlilik ne kadar yüksek olursa, o üründen elde edilecek fayda o kadar yükselir. Faydası yüksek olan üründen daha fazla kişi ucuza faydalanma imkanı bulur. Böylece toplumların refah düzeyi artar. Refahı artan toplumların gelişme hızları artar. Gelişme birim üründen daha fazla fayda elde etmenin yollarını açar. Ekonomik verimlilik arttıkça alternatif pek çok iş devreye sokularak istihdamın artması sağlanır. İstihdam sorunu yaşamayan bir ülke en yüksek refah düzeyine ulaşır.

BUYUK BALIK AVININ TURKIYE EKONOMISINE KATKISI NE OLUR

Balık Avı Turizminin Ekonomik Etkileri

Büyük balığın bollaşması büyük balık avı turizminin canlanmasına büyük katkı sağlar. Balık avı turizmi otel konaklama gün sayısını ve kişi başına elde edilen turizm gelirini arttırır. Bir ekonomide en fazla istihdam artışı sağlayacak sektör turizmdir. Bu yüzden hobi turizminin gelişimine çok büyük önem vermek gerekir. Hobi turizminde pek çok faaliyet yıl boyu yapılabilmektedir. Bu sayede 365 gün turizm yapma şansı elde edilir. Hobi turizmi, tarih turizmi, kongre turizmi, sağlık ve kültür turizmi sayesinde turizm sektörü sezonluk iş yapmaktan kurtulur.

Büyük Balık Avıyla VIP Turizmi Yapabilme Potansiyeli

Turizm çeşitlemesiyle ülkeye gelen turist sayısı artar. Böylece büyük balık avı turizmini VIP düzeye çekme şansını elde edebiliriz. Üstelik VIP düzeyde çok daha büyük balıkların avı yapılabilir. Dünya üzerinde büyük balık avlarında genel uygulama “yakala bırak” şeklindedir. Daha fazla gelir elde ederken balık stoklarını koruma şansını elde etmiş oluruz. Böylece büyük balık avcılığı daha üst düzey bir kültür seviyesine taşınmış olur.

Yakala Bırak Avına Örnek Bir Video: https://dai.ly/x27amn6

Büyük Balık Avının Türkiye Ekonomisine Katkısı Ne Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.