AKYA COK ISTEYENIN OLTASINI SENLENDIRIR

Akya Çok isteyenin Oltasını Şenlendirir :

AKYA COK ISTEYENIN OLTASINI SENLENDIRIR

Yine umutla Adrasan yolunu tuttuk hedef her zamanki gibi Akya (kuzu) tutmaktı. Bu kez kızımın şansına güveniyordum. AKYA’yı Zeynep tutacaktı.

AKYA COK ISTEYENIN OLTASINI SENLENDIRIR

Sabah sahile gittik.  Menderes kaptan tekneyi hazırlıyordu. Denizin üzeri simsiyahtı. Yağmur “geliyorum” diyordu. Ama AKYA avından bizi hiçbir şey vazgeçiremezdi.
“Kısmet” diyerek tekneyle açıldık.

AKYA COK ISTEYENIN OLTASINI SENLENDIRIR

Akyanın anahtarı olan Palamut’u tutmamız gerekiyordu. Oltalarımızı suya bıraktık. Bulutlarda yağmurlarını üzerimize bırakmaya başlamıştı. Bizim için AKYA avından dönüş yoktu. Yaz günü olduğundan yağmura hazırlıksız gelmiştik. Menderes kaptanın vermiş olduğu battal boy çöp poşetlerinden kendimize yağmurluk yaptık. Bir yandan sağanak yağmurda ıslanırken, bir yandan da Palamut avı yapıyorduk. Artık AKYA avlama Zaman’ı gelmişti. Fener’in önünde bir kaç Akya avı denemesinden sonra, Menderes kaptan “burada çok istekli görmedim sizi. Biz daha istekli olacağımız Gemliyik Koyuna gidip kısmetimizi orada arayalım” dedi. Çünkü insan AKYA için ne kadar istekli olursa, kısmetinin de o kadar çok olacağına inanıyorduk.

AKYA COK ISTEYENIN OLTASINI SENLENDIRIR

Büyük Balık İçin Tam Yerindeyiz

Gemliyik Koyuna gittik. Yemlik balıkla Akya oltasını hazırlayıp derin suya bıraktık.
“Şurası mı? Burası mı? AKYA yeri” muhabbetti yaparken, Menderes kaptan; “tam da yerindeyiz” dedi. Kızım Zeynep’ in kısmetindeki AKYA da bizi duymuş gibi, o anda kalomayı şiddetle boşaltmaya başladı.

AKYA COK ISTEYENIN OLTASINI SENLENDIRIR

Kalomanın böyle hızlı boşalması, oltaya takılanın AKYA olduğunu anlamamıza yetti. O olta sesi ile dünyayla ilişkimiz kesilmişti. Akya ile olan mücadelemiz başlamıştı.

AKYA MI DEDİNİZ? HAYAT ÇOK GÜZEL.

Zeynep der ki:

Oltaya uygulanan bu güce karşı koymamın mümkün olmadığını anladım. Bu bağlığı tekneye çekme şansım yoktu. Mecburen babamdan yardım istedim. Oltayı ona teslim ettim. Artık benim Akyamla babam mücadele etmeye başlamıştı. O da yoruldu. Ama yapacak bir şey yoktu. Kuzu tutmak zahmet gerektiriyordu. Biz de bugün o zahmete yeterince katlandık. Uzun bir mücadeleden sonra AKYA teknemizin yanına kadar gelmişti. Babam AKYA’yı tutup tekneye çıkarttığında, artık bende bir AKYA avlamış olmanın sevincini yaşadım.


Akya avı anlatılmaz. Yaşanır.

Teşekkürler Menderes abi

Önce Gördük Sonra Avladık Videosuhttps://youtu.be/pVGfUIql_CI

Akya Çok isteyenin Oltasını Şenlendirir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.