DIP RAPALASIYLA AVLADIGIMIZ LAGOSU TUT BIRAK YONTEMINE UYGUN OLARAK SALDIK

Dip Rapalasıyla Avladığımız Lagosu Tut Bırak Yöntemine Uygun Olarak Saldık

Lagos Avı Videosu

Murat ile birkaç günlük balık avı turu planlamıştık.  İlk gün Murat’ın eşi Büşra ve ufak kızları da tura katılmıştı. Hava şartları, Büşra ve kızları için çok uygun olmadığı için, sonraki günlerde tura katılmamışlardı.

DIP RAPALASIYLA AVLADIGIMIZ LAGOSU TUT BIRAK YONTEMINE UYGUL OLARAK SALDIK

İki gündür sabah turlarında bir sonuç almayınca, üçüncü gün öğleden sonra turu yapmaya karar verdik. Öğlen 16.00 gibi Adrasan Sahilinden tekneye binerek Sulu Ada  istikametine doğru hareket ettik. Adrasan Koyu içinde yüzey rapalasıyla Palamut avı yapmaya çalıştık. Adrasan Koyunda Palamut avı yapamayınca Adrasan Fenerinden sonra yüzey sırtılarını topladık. Palamut avından umut keserek, dip rapalası ile dip sırtısı yapmaya karar verdik. 9 -11 cm dip rapalasından oluşan dip takımlarını hazırlayarak, dip sırtısı çekmeye başladık. Henüz beş dakika olmadan kaloma akmaya başladı. Oltanın çekmesine bakılacak olursa Balon Balığı gelmişti. Balon Balığını denize bırakıp, yolumuza devam ettik.

DIP RAPALASIYLA AVLADIGIMIZ LAGOSU TUT BIRAK YONTEMINE UYGUL OLARAK SALDIK

İki günden beri oltalar boş dolaşınca, Balon Balığı bile heyecan yaratmıştı. Balon Balığı heyecanlandırdığı gibi, umutlandırmıştı da. O umutla tekrar dip sırtısı çekmeye başladık. Artık, balık geleceğine daha çok inanmaya başlamıştık.

Yolda Suat Yiğit ve Namık Vatansever’e rastladık. Onlarda bir balıkçı teknesi ile balığa çıkmışlardı. Onlarla selamlaşıp biraz ilerlediğimizde oltanın kaloması yeniden hızla akmaya başladı. Teknedeki herkes oltada hareket olunca çok heyecanlanmıştı. Hemen oltayı sarmaya başladık. Murat “bu kaloma hızına bakılacak olursa, bu gelen Balon Balığı değil” dediğim. Bu sözüm üzerine Murat heyecanla oltasını sarmaya başlamıştı. Zaman zaman balık asıldıkça, Murat keyifleniyordu. Bir süre gelen balık ne olduğunu merak ederek oltayı sarmaya devam ettik. Artık takımların ve balığın gözükmesine az kalmıştı.

Biraz sonra balık tekneye yaklaştığında gelen balığın, Kum Lagosu – Kum Gridası olduğunu gördük. Kum Lagosunu görünce Murat çok sevindi. Üç günlük dolaşmanın sonunda Kum Lagosu avlamıştık. Kum Lagosunu tekneye aldığımızda, Murat’ın keyfine diyecek yoktu.

DIP RAPALASIYLA AVLADIGIMIZ LAGOSU TUT BIRAK YONTEMINE UYGUL OLARAK SALDIK

ADRASAN BALIK AVINDA TROFE SINARIT VE LAGOS AVI YAPTILAR

Teknede Büyük Balık Avı Videosu: https://dai.ly/xoifq0

Dip Rapalasıyla Avladığımız Lagosu Tut Bırak Yöntemine Uygun Olarak Geri Saldık

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.