BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE BEREKETI GETIRIR

Balık Avında Edinilen Tecrübe Bereketi Getirir :

Yıllarca çıkılan balık avlarından sonra edinilen tecrübeyle yeni avlara daha inançlı gidilir. İnançla yapılan işin başarıyla sonuçlanma ihtimali her zaman daha fazladır. Pozitif enerji insanı hevesli yapar. Hevesle yapılan işte insan her türlü problemi çözmeye hazırdır. Önüne gelen fırsatları daha doğru değerlendirir. Her doğru hareket başarıyı getirir.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE BEREKETI GETIRIR

Yılların Tecrübesinden Sonra Büyük Balık Avına Alıştık

Yıllarca büyük balık avı yaptığımız bir arkadaşımız tura geldiğinde avımızın ne kadar bereketli geçeceğini düşünürüz. “Av yapabilir miyiz?” düşüncesi hiç aklımıza gelmez. Sanki boş dönme ihtimali hiç yokmuş gibi hissederiz. Bu motivasyon bizi daha mücadeleci yapar. Çünkü başarıya mahkummuşuz gibi çabalarız. Çabamız ne kadar üst düzey olursa, başarı ihtimali de o kadar üst düzey olur.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE BEREKETI GETIRIR

Önce yem balığı avı için dolaşmaya başladık. Sohbet ederken biraz ufak Palamutlar oltamıza takıldı. Biz canlı yem yapmak için daha büyük Palamutlar istiyorduk. Arayışımıza devam ettik. Bugünlerde Yemlik Palamut bulmak suyun ısı değişiminin fazlalığı ve büyük balıkların baskısı sebebiyle biraz sıkıntılı oluyor. Ama vakitlice yemlik balığı da aldık. Hemen canlı yem olarak hazırlayıp mavi derinliklere saldık. Böylece büyük balık avına başlamış olduk.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE BEREKETI GETIRIR

Büyük Balık Avına Başlamak Teknede Heyecanı Arttırır 

Yem balığını alıp Akya Oltasını hazırlarken insanların heyecanının artışını seyretmek çok keyiflidir. Herkes bir anda büyük balık avı moduna girer. Bu aşamada öğrenecek ne çok şey vardır. Sorular peş peşe gelir. Her aşama dikkatlice izlenir. Sonra av esnasında neler yapılacağı uygulamalı olarak gösterilir. Bunları dikkatlice dinleyen katılımcılar uygulama yapabilmek için sabırsızca büyük balık vuruşunu bekler.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE BEREKETI GETIRIR

Büyük balık avlamak için meralar arasında dolaşmaya başlarız. Bu aşamada sorular nerelerin ne şekilde çekilmesi gerektiği noktasında yoğunlaşır. Her cevaptan sonra av yapılacağına olan inanç artar. Sonrasında büyük balık oltaya vurduğunda gerçek mücadele başlar. İşte balık avı mücadelesi budur. Katılımcılar hiç beklemedikleri bir güçle mücadele etmek zorunda kaldıkları için kısa süre şoka girerler. Onları sakinleştirip büyük balık avı mücadelesine döndürmek bizim görevimizdir.

BALIK AVINDA EDINILEN TECRUBE BEREKETI GETIRIR

Mücadele keyifle devam eder. Yorulan oltayı diğerine verir. Dinlenirken yapması gerekenleri düşünüp sonraki turda daha doğru yöntemi uygulamaya çalışır. Böylece her seferinde mücadeleden daha fazla keyif almaya başlar.

Her Sene Turumuza Katılan Arkadaşımızın Bu Seneki İlk Turu

Canlı yemi Çoban Limanının açığında suya indirdikten sonra büyük balık avına başladık. Çoban Limanından Pırasalı Ada istikametine doğru giderken yarı yolda kaloma akmaya başladı. Ava başlayalı daha beş dakika olmamıştı. Kaloma şiddetle boşalırken tekneyi açık suya çevirip 2 mil hızla yol almaya başladık. Yeterince açığa çıkınca tekneyi durdurup mücadeleye başladık. 15 – 20 dakikalık bir mücadele sonrası Akya teknedeydi. Saat 08.30 balık avımız bitmişti. Fotoğraf ve videoları çekip sohbet ederek dönüşe geçtik. Keyifli bir avı daha sonuçlandırdık. Artık iki gün sonraki av gününü bekleyecektik.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/-1F48Q4XO14

Balık Avında Edinilen Tecrübe Bereketi Getirir

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.