SINARIT AVINI HAYAL EDERKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Sinarit Avını Hayal Ederken Akya Avıyla Sevindik :

SINARIT AVINI HAYAL EDERKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Bugün Menderes beyden mutluluğun tedavi gerektirmeyen bir duygu olduğunu öğrendim. Dahası mı? Bir de güzel bir Akya avı yaptık. 

Sabah biraz geç kalktım. Bir gün önceden buluşma saatini sormayınca eskisi gibi 06.30 buluşacağımızı düşünüyordum. Meğer 06.00 buluşacakmışız. Menderes bey arayınca geciktiğimi anladım. Menderes beyi bekletmemek için buluşma yerine kadar sahilde koştum. Koşmak zorunda kalmam sabah sporuma iyi geldi. Nihayet biraz gecikmiş olsam da 06.15 de teknedeydim.

SINARIT AVINI HAYAL EDERKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Yemlik Balık Avımız Başladı

Adrasan Koyunda yemlik Palamut için olta çekmeye başladık. Çektiğimiz sırtı kamışlarından birinde minik bir hareket gördük. Oltamızı küçük bir Palamut ziyaret etmişti. Sonrasında Adrasan Balık ile balık avı turuna katılma sebeplerimden biri olan Menderes beyle derin bir muhabbete daldık. Arada bir kamışların ucunu kontrol edip heyecanlanıyordum. Yaklaşık iki saat daha canlı yem yapacağımız Palamut’u aramaya devam ettik. Eğer canlı yem için saat 09.00 kadar dolaşıp sonra büyük balık avına geçmeye karar verdik. Büyük balık avına geçmeye tam on dakika kalmıştı ki, beklediğimiz yemlik balık oltamıza takıldı. Ben balığı çekerken Menderes bey canlı yem takımını hazırlığını yaptı. Sonra diğer oltaları çekti. Canlı yemi tekneye alınca hemen takımı hazırlayıp denize saldık. Böylece büyük balık avı başladı.

SINARIT AVINI HAYAL EDERKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Aslında bugünlerde en büyük arzum Sinarit a yapmaktır. Ama canlı yemi geç alınca Balon Balığı etkisini de hesaplayarak orta sudan çekmeye ve Akya avı için dolaşmaya karara verdik. Kısmetimize Sinarit de gelirse ne ala.

SINARIT AVINI HAYAL EDERKEN AKYA AVIYLA SEVINDIK

Canlı Yemle Büyük Balık Avına Başladık

Gelen Palamut’u canlı yem yapıp biraz canlandırmaya çalıştıktan sonra büyük balık avı için saldık. Pırasalı Adaya doğru akıntıyla beraber yol almaya başladık. Menderes bey arada motoru boşa alarak oltaya dip yaptırdı. Kısa bir süre sonra kaloma sesini duyduk. Balığımıza Balon Balığından bir hamle geldiğini düşündük. Kontrol ettiğimizde balığımız hala canlıydı. Muhtemelen diğer büyük balıklardan kendini koruyordu. Sonrasında bir hamle daha gördük.  Ama hamle zayıftı. Balon Balığı olabilir diye düşündük. Ama ikinci hamle çok sert olunca Akya olduğunu anladık. İşte bu anda heyecanımız doruk noktaya ulaştı. Başlangıçta oltaya takılan balık çok rahat kaloma boşaltıyordu. Ben küçük olduğunu düşünmüştüm. Menderes bey balığın daha şokta olduğunu ve sonradan basacağını söyledi ve yanılmadı. Müthiş yorucu bir mücadele sonucu balığı tekneye aldık.Çok heyecanlanmıştım. Keyifli bir av olmuştu.

Menderes beyi akşam ailelerimizle balığı beraber yemeyi teklif ettim. İş yoğunluğundan gelemeyeceğini söyleyince balığı geri salmaya karar verdik. Fotoğraf ve video çekerek balığı nefeslendirme hareketlerinden sonra geri saldık. Balığın tekrar gidebilecek canlılığa ulaşmasına çok sevindim. Bir dahaki sefere hedef balık Sinarit olması umuduyla avı sonlandırdık.

Benim için balık avı deneyimi dışında hayata dair çok şey öğrendiğim bir gün oldu. Teşekkürler Menderes bey. Teşekkürler Adrasan Balık.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/9yC4up8VW2w

Sinarit Avını Hayal Ederken Akya Avıyla Sevindik

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.