SABIRLA BEKLENEN AKYA AVIMIZ NIHAYET GERCEKLESTI

Sabırla Beklenen Akya Avımız Nihayet Gerçekleşti :

SABIRLA BEKLENEN AKYA AVIMIZ NIHAYET GERCEKLESTI

Ufak balık avından sıkılıp artık büyük balık avı yapmak isteyenler turlarımıza katılırlar. Kimisi bu arzusuna daha ilk avında kavuşurken, kimisi de bir tecrübe döneminden sonra bu arzusuna kavuşurlar. İlk turunda büyük balık avı yapabilen ile yapamayan arasındaki farkı belirleyen inançtır. Eğer hiç tereddüt duymadan büyük balık avı yapacağına inanıyorsa ilk avında ve sonraki avlarında başarılı olur. En ufak tereddütü varsa başarılı olması gecikir. Kimi insan her başarısızlıktan sonra başarıya biraz daha yaklaştığını düşünür. Bunun sebebi bilgi ve tecrübesinin artmasıdır. Kimi insan ise başarısızlık karşısında yılıp vazgeçme yolunu seçer. Onların büyük bir başarı elde etmeleri mümkün değildir. Başarı, onun için her yapılması gerekeni harfiyen yapana açık bir yoldur. O yolda emek harcayarak yürümeyen yolun sonunu göremez.

SABIRLA BEKLENEN AKYA AVIMIZ NIHAYET GERCEKLESTI

Defalarca Çıkılan Avlar Nihayet Sonuç Verdi 

Arkadaşlar her ava inşallah bu sefer olur diye geldiler. Her avda ellerinden geleni yaptılar. Her avda “inşallah bu sefer olur” dediler. Olmayan her av dönüşü “bu sefer kısmet değilmiş” dediler. Ama her avdan sonra büyük balık avı için biraz daha bilendiler. Hatta diğer başarılı olan avları takip edip takdirlerini bildirdiler. Her seferinde sıranın kendilerine de geleceğini ifade ettiler. Nihayet öyle de oldu. Bu çıktığımız avda sıra onlardaydı. Uzun zamandır beklenen Akya onlarında oltasını şereflendirdi.

SABIRLA BEKLENEN AKYA AVIMIZ NIHAYET GERCEKLESTI

Bugünkü Akya Avının Hikayesi

Bu sefer olacak diyerek tura çıktık. Amaç Adrasan’da güzel bir balık avı günü geçirmek ve mümkünse güzel bir Akya avı yapıp dönmekti. Adrasan Sahilinden ayrılınca yemlik balık avına başladık. İki tane yemlik balık avı yaptık. İkinci avladığımız Palamutu canlı yem yaptık. Çoban Limanından başlayarak büyük balığa çekmeye başladık. Bir süre sonra canlı yemi kontrol ettiğimizde öldüğünü gördük. Onu oltadan çıkarıp biraz daha küçük olan diğer yem ile Akya Oltasını hazırladık. Sonra meralarımızı sırayla dolaşarak Adrasan Koyuna doğru girmeye başladık.

SABIRLA BEKLENEN AKYA AVIMIZ NIHAYET GERCEKLESTI

Balon Balıklarının Yarım Bıraktığı Yemle Akya Avı

Balon Balıkları yemimizi rahat bırakmadı. İki defa Balon Balığı oltamıza takıldı. Son Balon Balığını oltadan çıkardığımızda yemin yarısı kalmıştı. Diğer yarısını Balon Balıkları yemişti. Arkadaşlar “bu yemle büyük balık avı yapabilir miyiz?” diye soruyorlardı. Bende bu yemin şansı daha fazla diyordum. Onlar için bu şekildeki bir yemle büyük balık avı yapmaya çalışmak yeni bir deneyim oluyordu. Aslında yarım yeme pek de inanmıyor gibilerdi. Ama bana olan inançları onları yarım yemi denemeye ikna etti. Yarım yemi beş dakika çekmeden Akya kalomayı boşaltmaya başladı.

Uzun zamandır özlem duyulan büyük balık oltadaydı. Heyecanla mücadeleye başladılar. Yorulan oltayı diğerine verdi. Balık avının heyecanını baba oğul beraberce yaşadılar. Akya hiç ummadıkları kadar çok mücadele ediyordu. Sonunda onlar da Akya da yoruldu. Balığı tekneye aldığımızda onların mutluluğuna diyecek yoktu. Baba oğul güzel bir anı biriktirmişti. Darısı diğer isteyenlerin başına…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/kC6u9cfmN18

Sabırla Beklenen Akya Avımız Nihayet Gerçekleşti

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.