YILLARIN OZLEMINE SON VEREN AKYA AVI

Yılların Özlemine Son Veren Akya Avı :

Yılların Özlemine Son Veren 28 Kg Akya Avı

YILLARIN OZLEMINE SON VEREN AKYA AVI

Bir insan düşünün yıllarca ufak balık avı yaptıktan sonra büyük balık avlamak istesin ve geçen yıllara rağmen bu mümkün olmasın. Aslında istediği balıktan çok, balık oltaya takılmasından sonra verilecek olan zorlu mücadele. Bu büyük mücadelenin keyfini yaşamak için gitmediği yer kalmasın. Ama nedense geçen uzun yıllara rağmen, kısmet yüzüne gülmemiş olsun. Son iki yıldır, Adrasan’da yapmakta olduğumuz balık avlarını web sitemizden takip ederek, Adrasan‘da balık tutma hayalleri kurmaya başlamış. Sonunda arkadaşları ile bir organizasyon yaparak Adrasan’ın yolunu tutmuşlar.

YILLARIN OZLEMINE SON VEREN AKYA AVI

Saat 16.00 da Adrasan Sahilinden denize açıldık. Balık avı Palamut için yüzey sırtısı çekerek başladı. Sahilden çok açılmadan kuvvetli bir asılma oldu. Hemen tekneyi durdurup çektiğimizde, oltada Kılavuz Balığı vardı. Kılavuz Balığını denize geri bırakıp avımıza devam ettik. Yarasalı Mağara açıklarında ilk palamut oltaya atladı. Saat 17.30 Palamut avından vazgeçip Akya avına geçmeye karar verdik.

YILLARIN OZLEMINE SON VEREN AKYA AVI

Akya oltaları hazır olunca Pırasalı Adanın boğaz kısmında bir kaç tur attık. Sonra yönümüzü Koya çevirdik. Ağır yolla ilerlemeye devam ettik. Sırayla; Yarasalı Mağara, Gemliyik Koyu ve Tuzla Adaları geçildi.

Kısmetimiz Arayıp Bulduk

Tuzla Adalarını geçip Akseki Koyuna girmek üzereyken, kaloma hızla boşalmaya başladı. Çekiş hızına bakılırsa balık büyüktü. Hemen teknenin yönünü açık denize çevirdik. Ağır yolla ilerlemeye devam ettik.

Yirmi dakika boyunca tekne ilerlemesini sürdürdü. Bu arada balıkla olan mücadele devam etti. Yirmi dakika sonra tekneyi durdurduk. Açık suda balıkla olan mücadeleye devam ettik. Balık bir ara kolayca gelmeye başladı. Kolayca geliyor zannettik. Fakat hemen ardından canlanarak basmaya başladı. Anlaşılan şoktan çıkması uzun sürmüştü.

Büyük balık avı mücadelesi yeni başlıyordu. Her seferinde balık bizi biraz daha şaşırtacak güçle basıyordu. Bir ara 30 m suyuna takıldık kaldık. Balık 30 m suyuna kadar yükseltmemize izin veriyordu. Bu şekilde 30 m suyuna gelince basmaya başlıyordu. Bu 7 – 8 tur devam etti. Sonunda teknenin altında devasa bir Akya gözüktü. Bu 28 Kg Akya avıyla arkadaşların yıllar süren büyük balık avı özlemi son bulmuş oldu.

Büyük Balık Avı Videosuhttps://youtu.be/5ERqcM2dKOo

Yılların Özlemine Son Veren Akya Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.