AZIMLE BUYUK BALIGIN PESINDE KOSAN SONUNDA ONA ULASIR

Azimle Büyük Balığın Peşinde Koşan Sonunda Ona Ulaşır :

AZIMLE BUYUK BALIGIN PESINDE KOSAN SONUNDA ONA ULASIR

Büyük balık avı yapabilmenin en önemli hususlarından bir azimle çaba göstermektir. Yılmadan, usanmadan gösterilen çaba önce bilgiyi arttırır. Bilgi arttıkça kişinin çözümleme yeteneği artar. Çözümleme yeteneği avcının avıyla buluşmasını sağlayan en önemli husustur.

AZIMLE BUYUK BALIGIN PESINDE KOSAN SONUNDA ONA ULASIR

Balık avını hobi olarak edinen kişi için öncelik av yapabilmektir. Önceleri ne avladığı çok önemli değildir. Bir şeyleri avlayabiliyor olmak yeterlidir. Av yaptıkça kendine hedefler koymaya başlar. Hedefler giderek büyür. Kişinin maddi imkanlarına bağlı olarak olasılıklar da artar. Daha sonraki aşamada profesyonel destek de alabilir. Şimdilerde internet’teki bilgilerden faydalanma imkanı da vardır.

AZIMLE BUYUK BALIGIN PESINDE KOSAN SONUNDA ONA ULASIR

Profesyonel destek almayı seçebilir. Bir tura katılıp büyük balık avının nasıl yapıldığını öğrenmeye başlayabilir. Her katıldığı turda bilgisi ve becerileri artar. Bir süre sonra kendi imkanlarıyla büyük balık avına çıkacak duruma gelebilir.

AZIMLE BUYUK BALIGIN PESINDE KOSAN SONUNDA ONA ULASIR

Azimle büyük balık avı peşinde koşan sonunda ona ulaşır. Bu uzun süreli bir uğraştır. Ufak balık avıyla başlayan ilk beceriler, sonrasında büyük balık avının yolunu açar. Büyük balık avı insanı ciddi anlamda olgunlaştırır. Hem büyük balık avı yapmak konusunda, hem de ülkenin deniz rezervlerini korumak anlamında. Böylece kendini geliştiren kişiler sayesinde ülkemizin amatör balıkçılık kültürü üst seviyelere tırmanır. Bunda büyük balık avının kendine özel psikolojisi yatmaktadır.

AZIMLE BUYUK BALIGIN PESINDE KOSAN SONUNDA ONA ULASIR

Büyük Balık Avının Psikolojisi Nedir?

Büyük balık avı yapan herkes ilk yarım saat içinde kendine şu soruyu sorar: “Bu balığı almaya hakkımız var mıydı?” Bu soruyu balığın büyüklüğünden etkilenerek sorar. Küçük balıkta bu soru kimsenin aklına gelmez. Balık boyu büyüdükçe balığı bırakmak daha anlamlı olmaya başlar. İlerleyen avlarda balık gerçekten ihtiyaç değilse bırakılmaya başlanır. Balığı geri bırakmak avcının tabiatını kökten değiştirir. O artık toplayıcı değildir. Gerçek avcıdır. Gerçek avcı yorulmadan, emek harcamadan hiçbir avı kabul etmez. Avladığı balığı geri salmaktan da büyük keyif alır. Artık amaç “et” olmaktan çıkmıştır.

Azimle balık avı yapmanın yollarını öğrenen kişi sonunda deniz ve balık sevdalısı olur. Artık o önce denizi, sonra balığı korumaya başlar. Kişisel ihtiyacı dışında balığı alıkoymaz. Başkası için av yapmaz. Başkasına sadece kendisi için avladığı bir tane büyük balıktan pay verir. Ya da o balığı beraberce yemeyi teklif eder. Bu tür davranışlar heves yaratıcıdır. Şahit olan insanlara da bulaşır. Bu durum yaygınlaşınca balık stoklarımız artar. Ülke ekonomimiz zenginleşir. Refah toplumları değerlerini daha iyi korur.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/a22TEipLGtk

Azimle Büyük Balığın Peşinde Koşan Sonunda Ona Ulaşır

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.