BALIK AZIMLE KISMETINI ARAYANIN OLTASINA ATLAR

Balık Azimle Kısmetini Arayanın Oltasına Atlar :

Bazı günler balık avlamak için çok hevesli oluruz. Ama balık bir türlü oltaya atlamaz. Bir şeylerin yanlış gittiğini hissederiz. Bir türlü neyin eksik olduğunu bulamayız. Uzun bir süre sorunun başka şeylerde veya başkasında olduğunu düşünüp dururuz. Bu düşünce bizi bloke edebilir. Sanki elimiz kolumuz bağlı gibi hissederiz. Birisi o sorunu düzeltince her şeyin düzeleceğini zannederiz. İçimizden hep vazgeçip geri dönmek gelir. Pek çok kişi de bu durumda olmuyor deyip geri döner. Ama bu düşünceden sıyrılıp hatayı kendimizde, yaptıklarımızda arayınca işler çözülmeye başlar. Sakinleşip her şeyi yeniden gözden geçirdiğimizde hatamızı fark ederiz. Hatayı düzelttiğimizde her şey yoluna girer.

BALIK AZIMLE KISMETINI ARAYANIN OLTASINA ATLAR

Balık avlamak için heyecanlı olduğumuz gün, birazda sabırlı olmayı becermemiz gerekir. Heyecanımız strese dönüşmemelidir. Sakin olup ortamın keyfini çıkarıp doğru bildiklerimizi sistematik olarak uyguladığımız zaman her şey yoluna girer. Belki de hiç bir sorun yoktur. Sadece zamanı gelmemiştir. Biraz sabırla mücadeleye devam ettiğimiz de sorun kendiliğinden çözülecektir.

En Son Merada Balık Bizi Bekliyor Olabilir

Balık avında bazen böyle gelişir. Belli bir saate kadar uğraşıp didiniriz. Bakmadığımız yer kalmaz. En son merada balık bizi bekliyordur. Bu yüzden yapılması gereken her şeyi sabırla denemek gerekir. Sabırsızlık genellikle başarısızlığı getirir. Oysa sabırla her şeyi hevesimizi hiç kaybetmeden denersek sonunda ödülü kazanabiliriz. Bir çok bereketsiz geçen avın sonunda benzer şeyleri yaşadık. Sabrımızın ödülünü en güzel şekilde aldık. Oysa kıyıya kadar gelip olta toplanmadan av bitmez.

BALIK AZIMLE KISMETINI ARAYANIN OLTASINA ATLAR

Azimle Arayışımı Sürdürdüm

İçindeki ses “bugün olacak” diyordu. Bende içimden gelen sese sonuna kadar inanıyordum. Bir arkadaşın güzel bir sözü vardı. “Sabrımın bittiği yerde inadım devreye girer”. Bu söz tam da beni tanımlıyor. Ben bu sözü pek çok işte uygularım. Bir tek kelimelere döküp tanımlamaya çalışmamıştım. Bu arkadaş bu tanımı benim için yapmıştı. Bu cümle zor zamanlarda benim yol göstericim olur.

BALIK AZIMLE KISMETINI ARAYANIN OLTASINA ATLAR

Balık Avı Başlıyor

Sabah güneş doğmadan Pırasalı Ada istikametine doğru yol alıyordum. Adrasan manzarasını bir de gökkuşağı güzelleştiriyordu.

BALIK AZIMLE KISMETINI ARAYANIN OLTASINA ATLAR

Saat sabah 10.30 olmuştu. Hala canlı yemle dolaşmama rağmen oltama büyük balık vurmamıştı. Birden aklıma adanın arka tarafına hiç bakmadığım geldi. O saate kadar ön tarafta defalarca dolaşmıştım. “Neden adanın arka tarafını hiç denemedim” diye kendime sordum. Sonra kendime “belki zamanı şimdi gelmiştir” dedim. Hemen adanın arka tarafına doğru dümen kırdım. Meğer büyük balık beni orada bekliyormuş.

Neden Adanın Arka Tarafına Bakmıyorum

Adanın arka tarafına geçince motoru boşa alıp oltanın dip yapmasını bekledim. Bu kısımda derinlik daha fazlaydı. Akıntı da beni açığa doğru sürüklüyordu. Oltanın dibe inmesi için motoru boşa almak dışında seçenek yoktu. Olta yeterince dip yapınca tekneye yol verdim. Daha 15 – 20 m yol almadan kaloma akmaya başladı. Teknenin burnunu açık denize çevirip en düşük hızda yol almaya devam ettim. Akıntı da aynı yönde olduğu için çabucak derin suya çıktım. Balıkla mücadeleye derin suda devam ettim. Sabrımın ödülünü aldığım için çok sevinçliydim. Kendime “bugün olacak diyordum. İşte oldu” diyordum. Azimli olmak hemen her zaman sonuca ulaşmamı sağlıyordu. Kısmetime şükredip dönüşe geçtim.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/xs5SnINERKw

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/v-7Ou-EPSYY

Balık Azimle Kısmetini Arayanın Oltasına Atlar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.