BUYUK BALIK AVININ MUCADELE GUCU INSANI BALIK AVINA DOYURUR

Büyük Balık Avının Mücadele Gücü insanı Balık Avına Doyurur :

Bir kere balık avını deneyen bir anda kendini balıkçı olmuş bulur. Balığın oltadaki mücadelesini hisseden, bu balıkla karnını doyurabileceğini fark eder. Sonraki avladığı balıklarla ailesinin karnını doyurabileceğini de fark eder. O artık avcıdır. Avcı olan için artık doğada aç kalmak mümkün değildir. Bu durum o kişiyi, yaşadığı toplulukta bir üst seviyeye taşır. Artık o kişi çok yaşamsal bir bilgiye sahiptir.

BUYUK BALIK AVININ MUCADELE GUCU INSANI BALIK AVINA DOYURUR

Amatör balıkçı balık avına bu şekilde başlayarak ilk adımı atar. Sonra giderek büyük balık avı hayali kurmaya başlar. Genellikle bir konuda bilgi edinmek uzun zaman alır. Çok çalışmak ve çok emek harcamak gerekir. Yapılacak masraflar da cabası. O işi layıkıyla yapmak bazen bir ömür harcamayı gerektirir. Bu durumda bilgiye daha hızlı ulaşmanın yolu konuyu bilenden eğitim almaktır. Büyük balık avı içinde yapılması gereken budur.

BUYUK BALIK AVININ MUCADELE GUCU INSANI BALIK AVINA DOYURUR

Bu düşüncelerle insanlar büyük balık avı turu yapan insanları aramaya başlarlar. Onlarla bir organizasyon yapıp bilgiye erişmek için onların yanına giderler. Bu turlarda öğrenebilecekleri çok fazla şey vardır.

BUYUK BALIK AVININ MUCADELE GUCU INSANI BALIK AVINA DOYURUR

Balık avı önce yem avıyla başlar. Yem avında insanlar oltaların nasıl kullanılması gerektiğini öğrenirler. Oltaya takılan yemlik balıklarla ortama alışmaya başlarlar. Ortama alıştıkça daha öğretici sorular sorulmaya başlar. Malum bilgiye ulaşmanın en doğru yolu “en olgun sorudan” geçer. Soru ne kadar olgun olursa cevap o kadar kolay hazmedilir. Maksat öğrenmekse, önce sorunun olgunlaştırılması gerekir. Olgunlaşmış soru cevabı içinde barındırır. Bu şekilde bilgi asla unutulmaz ve hayatın her aşamasında kullanılır olur.

BUYUK BALIK AVININ MUCADELE GUCU INSANI BALIK AVINA DOYURUR

Balık Oltaya Hızla Asıldı

Sorular sorulup cevaplar alınırken kaloma hızla boşalır. Balık büyük bir güçle basar. Karşılarında hiç beklenmedik bir güç vardır. Başlangıçta bu güçle nasıl mücadele edileceği büyük bir sorundur. Usta bu aşamada onları sakinleşmeye davet eder. Sonra ustanın ava başlarken söylediklerini hatırlarlar. Sakinleşip o bilgileri uygulamaya başlarlar.

BUYUK BALIK AVININ MUCADELE GUCU INSANI BALIK AVINA DOYURUR

Balık avında hiçbir av bir öncekine benzemez. Her av ayrı bir maceradır. Bu macerayı yaşarken adrenalin tepe yapar. Heyecanı bastırmak, sakin olup mücadele devam etmek gerekir. Doğruları uygulayabilmek için sakin kalmak çok önemlidir.

Bir süre sonra balık yorulmaya başlar. Artık av daha kontrol edilebilir olur. Bu aşamada avın keyfini yaşamak mümkün olur. Balık teknenin altına gelip dönmeye başladığında balık avının keyfine doyum olmaz. İlk başlarda balığı hemen tekneye almak istersiniz. Balığa dokunmak, avın doyumsuz hazzını yaşamak istersiniz. Sonraki avlarda ise, balık teknenin altında dönerken onu serbest bırakmanın palanlarını yaparsınız. Bu büyük balık avının psikolojisidir. Büyük balık avında bir süre sonra amaç “et” olmaktan çıkar. O büyük mücadeleyi macera olarak yaşamak olur. Bu maceralarda başrol oyuncusu genellikle özgürlüğüne kavuşur.

Büyük Balık Avının Mücadele Gücü İnsanı Balık Avına Doyurur

Büyük Balık avı Videosu: https://youtu.be/hLg-sJjptnA

Büyük Balık Avının Mücadele Gücü İnsanı Balık Avına Doyurur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.