KISMETLI GUNDE AVLANAN BALIKLARIN BILANCOSU GUZELDI

Kısmetli Günde Avlanan Balıkların Bilançosu Güzeldi :

Bugün kısmetli bir gündü. Avımız Adrasan Koyunda Lambuka avı ile başladı. Sonra Sulu Ada yolunda Palamut ve Lambuka avı yaptık. Arkadaşlar Lambuka’yı yerim deyince bir adet Lambuka’yı yemek için aldık. Balık avı turuna katılanlar Lambuka’yı yemek istemezlerse geri salıyoruz. İsterlerse sadece bir veya iki adet alıyoruz. Bu boyuttaki Lambukaları almayı pek doğru bulmuyorum.

Yavru Kılıç Balığı Rapalaya Atladı

KISMETLI GUNDE AVLANAN BALIKLARIN BILANCOSU GUZELDI

Sulu Ada açıklarında canlı yem için dolaşırken rapalaya Kılıç Balığı yavrusu takıldı. Kılıç Balığının fotoğraf ve videosunu çektikten sonra geri saldık. İlk defa oltalarımıza takılan bir Kılıç Balığını tekneye alabildik. Umarım bundan sonra Kılıç Balıklarının çok daha büyüklerini avlamak ve geri bırakmak kısmet olur.

KISMETLI GUNDE AVLANAN BALIKLARIN BILANCOSU GUZELDI

Canlı yem için avladığımız Palamut’u çekerken balık kendini kurtarma çabasıyla kaloma boşaltırken misinayı kuyruğuna dolanmıştı. Bu şekilde Palamut’u çekerken Balon Balığı da ağız kısmını gözleri de dahil olmak üzere ısırıp almıştı. Bu yüzden canlı yem ölü olarak tekneye geldi. Bunun üzerine ilk avladığımız Palamut’u ölü yem olarak kullanıp Akya Oltasını hazırladık.

KISMETLI GUNDE AVLANAN BALIKLARIN BILANCOSU GUZELDI

Kurban Bayramının İlk Günü Kuzu Avı Yaptık

Akya Oltası hazır olunca büyük balık avına başladık. Büyük balık avına başlayalı beş dakika olmadan oltaya Balon Balığı takıldı. Balon Balığının takıldığı oltayı Akya’yı kıskandıracak şekilde çekince bir dakika içinde Akya oltaya atladı. Akya oltaya atladığı ilk bir kaç dakika çok şiddetle kaloma boşaltarak zemine kadar indi. Sonra şoka girerek sakinleşince biz çekme fırsatı bulduk. Bu arada balığı çıkarabildiğimiz kadar açık suya çıkardık. Rüzgar poyrazdan sert esiyordu. Bu bizim hareketlerimizi ve mücadele konforumuzu olumsuz etkiliyordu.

KISMETLI GUNDE AVLANAN BALIKLARIN BILANCOSU GUZELDI

Üçlü Kancadan Sadece Biri Ucundan Balığı Tutuyordu

İki arkadaş yoruldukça oltayı diğerine vererek mücadeleye 25 – 30 dakika kadar devam ettiler. Sonra Akya suda gözükmeye başladı. Arkadaşlar sevinçle sudaki balığı görmeye çalışıyorlardı. Sonunda Akyayı teknenin yanına kadar çekip tekneye aldık. Üçlü kancalardan bir tanesi ucundan balığı tutuyordu. Balığın ilk hamlesinde çıkabilecek pozisyondaydı. Balığı çekerken bir an bile boşluk vermiş olsaydık, balık rahatça oltadan kurtulabilecek durumdaydı. Bunu görünce insan kısmet demekten kendini alamıyor. Yoksa en ufak hatada balığı almanın imkanı yoktu.

Arkadaşlar dördüncü defa katıldıkları turda nihayet Akya avı yapma şansını elde etmişlerdi. Bu şansı da çok iyi değerlendirerek avı sonuçlandırmak kısmet oldu. Yaptığımız bütün avlara bakıldığında çok maceralı güzel bir av günü oldu. Böyle avların her isteyene kısmet olması dileğiyle…

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/a22TEipLGtk

Kısmetli Günde Avlanan Balıkların Bilançosu Güzeldi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.