ADRASANDA BUYUK BALIK AVI

Adrasanda Büyük Balık Avı :

ADRASANDA BUYUK BALIK AVI

Adrasan yüksek dağların arasında uzanan bir ovadır. Aynı şekilde ovanın denize uzantısı da büyük bir koy olarak devam eder. Akdeniz’in volkanik yüzey yapısı dolayısıyla, sağlama olmayan kaya yapısı doğal süreçte kolay şekillendiğinden, kıyılar çöküntü kaya yapısıyla şekillenmektedir. Kıyılar ve hatta derin sayılabilecek 300 – 700 m. alanlara kadar birçok dip bölge kayalıktır. Bu balıkların yuvalanma, korunma ve avlanma ihtiyacını kolayca karşılamaktadır. Durum böyle olunca balıkların temel uğrak yerleri olmaktadır.

ADRASANDA BUYUK BALIK AVI

Adrasan’ı balık merası yapan bir diğer özellik de 15 millik çevresinde deniz derinliğinin 2400 m. bulmasıdır. Bu kadar derinliği olan denizde her türden büyük balık yaşam alanı bulabilmektedir. Hiyerarşik yapının güçlü olması bu bölgede balık hareketlerinin daha yoğun ve uzun süreli olmasını sağlamaktadır. Şartların uygunluğu büyük balıkların kıyılara kadar sokulmasına da imkan sağlamaktadır. Büyük balıkların kıyılara kadar sokulması kıyılarda ufak balığın çoğalmasını sağladığından, büyük balık için kıyıları daha cazip hale getirmektedir. Bu sayede büyük balıklar kıyılarda daha kolay beslenme imkanları bulabilmektedir.

ADRASANDA BUYUK BALIK AVI

Büyük balıklar kıyılara kadar sokulunca, büyük balık avı yapmakta kolaylaşmaktadır. Bu durumda yapılması gereken en kolay av şekli; büyük balığın yemeyi sevdiği balığı avlayıp yem yaparak büyük balığın bu yeme ulaşmasını sağlamak için meralar arasında dolaşmaktır.

ADRASANDA BUYUK BALIK AVI

Adrasanda Büyük Balık Merası Neresidir?

Adrasanda genel anlamda mera her yerdir. Niçin böyledir? Çünkü, meralar arası o kadar birbirine yakındır ki, balık bu meralar arasında dolaştığından büyük balığı bu meralarda avlayabilmek mümkünken, aynı zamanda meralar arasında dolaşırken de avlamak çok mümkündür. Bu sebepten meralarda saatlerce oyalanmak yerine meralar arasında dolaşmak av verimini arttırır. Bu yöntemle avlanırken bir mera saatlerce rahatsız edilmediğinden, büyük balık daha sakin ve yeme daha meyilli olur.

Adrasanda Büyük Balık Çeşitliliği

Akdeniz ikliminin getirdiği özelliklerle, denizde balık çeşitliliği fazladır. Bir denizde balık çeşitliliği fazlayken adetsel fazlalıktan söz etmek pek mümkün olmaz. Çeşit fazlalığı büyük balıklar açısından da aynen geçerlidir. Bu durum Adrasan’da büyük balık avını daha verimli kılan unsurlardandır.

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/AaUhPFp6lW8

Adrasanda Büyük Balık Avı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EGITIMI, BALIK AVI VIDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

ADRASANDA BUYUK BALIK AVI için 2 cevap

 1. Şenol Yanardağ der ki:

  Büyük denizlerde olta balıkçılığının keyfi de bir başka olsa gerek. Sizleri tebrik ederim.

  • Menderes Yahşi der ki:

   Teşekkürler. Evet büyük denizlerde av şekli açışından pek çok alternatif avlanma şeklini deneme şansı vardır. Bu denemeler sırasında öğrenilenler, bir çok yeni fikrin oluşmasına ve denenmesine vesile olur. Bu anlamda çok avantajlı bir bölgede bulunmaktayız.
   Büyük denizlerin bir avantajı da pek çok denizden gelen değişik göç balıklarını tanıma ve avlanma şansı vermesidir. Bu tecrübelerin geliştirilmesi açısından çok iyidir.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.