BUYUK BALIK AVI YAPINCA KUCUK BALIKLAR HIC OLUR

Büyük Balık Avı Yapınca Küçük Balıklar Hiç Olur :

Sinarit Avi VIDEOSU

Burak ve Özlem’in ufak balık peşinde koştukları dönemdi. O gün büyük balıkları bırakıp Mercan Balığı avına gitmiştik. “Niçin ufak balık avı? İsterseniz büyük balık avı yapabiliriz” dediğimde, “biz, oltada sürekli hareket olmasından hoşlanıyoruz. Olta elde saatlerce büyük balık beklemek sıkıcı geliyor” demişlerdi. Bunu söylerken aslında daha öncesinden çok fazla büyük balık deneyimleri yoktu.

Bütün gün Sulu Adanın açığında, Mercan Balığı avı yaptık. Bir ara altımızdan büyük balık sürüsü de geçmesine rağmen biz aldırış etmedik. Bütün gün yarım kova Mercan Balığı avı yaptık. Akşama doğru Mercan balığı avına doyup, dönüşe geçmiştik.

BUYUK BALIK AVI YAPINCA KUCUK BALIKLAR HIC OLUR

Dönüş yolunda Kelleci Burnuna uğrayıp dip rapalası ile dip sırtısı yapmayı önerdim. Önerim kabul görünce, yönümüzü Kelleci Burnu istikametine çevirdik. Hızlı bir şekilde Kelleci Burnuna yanaştık. Kelleci Burnunda 9 cm dip rapalası kullandığımız dip oltalarını denize bıraktık. Daha önceki turlarda Kelleci Burnunda genellikle çok fazla Sinarit avı yapmıştık. Yavaş yolla 15 – 20 metre suyuna yanaştım. Tekneyi, ilk yükseltiyi geçer pozisyona getirmiştim ki, oltalardan birinin kaloması hızla boşalmaya başladı. “İşte, Sinarit geldi” dedim. Tekneyi en düşük hızında dışa doğru almaya çalışırken, bir yandan da oltayı çekiyorduk. Sinarit, oltaya takılınca Burak ve Özlem çok heyecanlanmışlardı. On dakikalık heyecan verici uğraştan sonra Sinariti tekneye almıştık.

BUYUK BALIK AVI YAPINCA KUCUK BALIKLAR HIC OLUR

Büyük Balık Avı Yapınca Küçük Balıklar Hiç Olur

Sinarit avı videosu çekerken teknede büyük bir sevinç devam ediyordu. Burak elinde 2 – 2,5 kg Sinarit tutuyordu. Özlem’in dudaklarından“bütün gün fos çıktı” cümleleri döküldü. Oysa gün boyunca yarım kova Mercan Balığı avı yapmıştık. Yapılan avdan dolayı çok memnunlardı. Ta ki, Sinarit Avını yapıp tekneye alana kadar. Ama, büyük balık avı böyle işte. Ne kadar ufak balık yakalarsan yakala, insanı tatmin etmiyor. Tekneye bir büyük balık geldiğinde, diğer bütün küçük balıklar hiç mertebesine düşüyorlar. Bu hep böyle…

Trofe Sinarit Avı Link’i: https://youtu.be/g61Y4JloziE

DIP SIRTISI ILE SINARIT AVI

Büyük Balık Avı Yapınca Küçük Balıklar Hiç Olur

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.