CIFTLERIN BIRBIRINE DESTEGI BUYUK BALIK AVINI OLAGAN KILAR

Çiftlerin Birbirine Desteği Büyük Balık Avını Olağan Kılar :

AKYA AVI VIDEOSU

CIFTLERIN BIRBIRINE DESTEGI BUYUK BALIK AVINI OLAGAN KILAR

İlhan büyük bir arzuyla Akya avı yapmak istiyordu. Bir önceki çıktığımız balık avı turunda Palamut avı ile yetinmiştik. İlhan İkinci gün öğleden sonra avına Özge ile beraber gelmişti. Hava biraz sertti. Güneyden kuvvetli rüzgar esiyordu. Hedef Akya olduğu için av merası olarak Sulu Adayı seçmiştik. Sulu Ada yolu güney rüzgarı altındaydı. Kıyılara yakın Palamut avı yaparak yol aldık. Biz Sulu Adaya doğru ilerledikçe rüzgar da kuzey batıya dönmeye başlamış ve bizim ilerlememiz nispeten kolaylaşmıştı. Tam Sulu Adanın karşısında bulunan Kelleci burnuna geldiğimizde rüzgarı arkamıza alarak, Sulu Adaya geçtik.

CIFTLERIN BIRBIRINE DESTEGI BUYUK BALIK AVINI OLAGAN KILAR

Sulu Adaya yolunda yeterince yemlik Palamut avı yapmıştık. Sulu Adaya varır varmaz. Yemli Akya oltasını hazırlamaya başladık. Akya oltası hazır olunca denize bırakıp, Akya avı için dolaşmaya başladık. Akya oltasını hazırlayıp denize bırakmak bile İlhan’ı heyecanlandırmak için yetmişti.

CIFTLERIN BIRBIRINE DESTEGI BUYUK BALIK AVINI OLAGAN KILAR

Bir çok insan Akya oltasını mavi derinliklere bırakıp büyük balık avına başladığımızda, neler yapılması gerektiğini anlattığım andan itibaren balık avında başka bir boyuta geçtiğimizi anlayarak büyük bir heyecan duyar.

CIFTLERIN BIRBIRINE DESTEGI BUYUK BALIK AVINI OLAGAN KILAR

Heyecanla Akya’nın oltamıza vurmasını beklerken, yemli dip sırtılarını çekerek Sulu Adaya doğru yaklaşmaya başladık. Toptaşı geçtikten hemen sonra İlhan’ın oltasında hareketlenmeler olmaya başladı. İlhan’dan hiçbir şey yapmadan beklemesini istedim. Biraz sonra olta hızla çekilmeye başladı. Kaloma hızla boşalmaya başladığında, İlhan’dan oltayı çekmesini istedim. Akya kalomayı boşalttıkça, biz de oltayı çekmeye çalışıyorduk. Karşılıklı mücadele yarım saat kadar sürdü. Yarım saatten sonra Akya yorulmaya başladı. Daha kolay bir şekilde çekerek Akya’yı yukarı almaya başlamıştık. Artık Akya suyun altında parıldayarak ve dönerken gelmeye başlamıştı. Akya teknenin yanına geldiğinde uzanıp tekneye aldım. İşte o anda ilhan’ın keyfine diyecek yoktu. Özge, Akya’nın bu kadar büyük olmasını beklemediği için biraz şaşırmış ve korkmuştu. Sonunda Özge’de üzerindeki şoku atlatarak bizim coşkumuza katılmıştı. Hava muhalefetine rağmen çok güzel bir Akya avı olmuştu.

CIFTLERIN BIRBIRINE DESTEGI BUYUK BALIK AVINI OLAGAN KILAR

REKOR AKYA AVI

Rekor Akya Avının Video Link’ihttps://dai.ly/xwo3h3

Çiftlerin Birbirine Desteği Büyük Balık Avını Olağan Kılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.