DIP RAPALASI ILE SINARIT AVI SEVINDIRDI

Dip Rapalası ile Sinarit Avı Sevindirdi :

 Sinarit Avı Videosu – Dip rapalasıyla Sinarit Avı

DIP RAPALASI ILE SINARIT AVI SEVINDIRDI

Mevsim kış olduğu için bu dönemde iyi hava bulup balık avına çıkmak zor oluyor. İyi havanın olduğu günler de hep hafta içine denk geliyor. Bu balık avı karar verip iyi hava bulduğumuz günlerdendi. Hava gerçekten çok güzeldi. Güzel bir havada tekneyi kıyıdan denize indirmek ve balık avından dönünce tekrar karaya almakta kolay oluyor. Böyle güzel bir günde sabah erkenden Adrasan Sahilinden tekneyi denize indirdik. Kıyıdan biraz açılınca, balık avı çeşitliliğimizi arttırmak için önce Palamut avı ile başladık. Eğer Palamut avı yapabilirsek Akya avı şansımızı deneyecektik. Bir süre Palamut avı için yüzey rapalası ile sırtı yaptık. Palamut avı yapamayınca hiç vakit kaybetmeden 9 – 11 cm dip rapalası kullandığımız, dip takımları ile dip sırtısı çekmeye başladık.

DIP RAPALASI ILE SINARIT AVI SEVINDIRDI

Kış dönemi Sinarit ve Lagosların kıyılara yaklaştıkları bir dönemdir. Özellikle Sinaritler birkaç metre derinliklere girerek av yapmaya çalışır. Bu yüzden kış ayları Sinarit avına en uygun zamanlardır. Sinaritler sular ısındıkça daha derin serin sulara doğru çekilirler. Suyun sıcak olduğu zamanlarda genellikle sabah serinliğinde av yapmak için ve akşam gün batımında ise hem av yapmak, hem de gecelemek için kıyılara yanaşır. Bunun dışında açık suda vakit geçirir.

DIP RAPALASI ILE SINARIT AVI SEVINDIRDI

Kış aylarında Sinaritin kıyılara yakın olduğunu biliyordum. Bu yüzden 10 -30 m aralığında dip rapalası ile dip sırtısı çekmek Sinarit avı yapmak için en doğru yöntem olacaktı. Dip sırtısı ile dolaşmaya ve kıyıları tarayarak kısmetimizi aramaya başladık. Kısmet bizimle Çoban Limanının içinde buluştu.

Tam Çoban Limanından, Karataş Yalısına doğru döndüğüm sırada kaloma hızla akmaya başladı. Kaloma ne güzel boşalıyordu. Tekneyi açığa alıp Sinarit ile mücadeleye başladık. İlk başlarda Sinarit çok sert mücadele ediyordu. Sonra giderek gücü azaldı. 15 -20 dakikalık çetin mücadeleden sonra Sinarit teknede ellerimizin arasındaydı. İşte balık avı buydu.

DIP RAPALASI ILE SINARIT AVI SEVINDIRDI

SINARIT AVI

Sinarit Avına örnek bir video: https://youtu.be/g61Y4JloziE

Dip Rapalası ile Sinarit Avı Sevindirdi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.