RAPALA ILE DIP SIRTISI SINARIT AVI YAPTIRDI

Rapala ile Dip Sırtısı Sinarit Avı Yaptırdı :

RAPALA ILE DIP SIRTISI SINARIT AVI YAPTIRDI

Dip rapalası ile dip sırtısı yaparak Sinarit Avı

Balık avı turumuza, Adrasan‘da büyük balık avlamak için gelmişlerdi. Sabah Adrasan Sahilinden açılarak, yüzey rapalasıyla yüzey sırtısı yaparak Palamut avı için olta çektik. Yönümüz Pırasalı Adaydı. Pırasalı Adaya kadar oltalarımıza Palamut vurmadı. Balık avı çeşitliliğimiz arttırarak balık avına devam etme düşüncesindeydik.  Palamut avı yapabilirsek, Palamut’u yem yaptığımız yemli Akya oltası ile Akya avını deneyebilecektik. Pırasalı Adaya kadar uğraşlarımız netice vermemişti. Dönem Palamut avlamanın zor olduğu bir zamandı. Bu sebeple, Akya için  Palamut avlamaktan vazgeçip, dip rapalası ile dip oltası çekmeye karar verdik.

RAPALA ILE DIP SIRTISI SINARIT AVI YAPTIRDI

Pırasalı Adanın açığında dip oltalarımıza uzun gagalı dip rapalalarını takıp, kıyıya yanaşarak 20 – 30 m. derinlikten oltalarımızı yavaş bir hızla çekmeye başladık. Pırasalı Adayı geçip Çoban Limanına yöneldik. Çoban Limanının tam içinde kaloma hızla akmaya başladı. Kalomanın akış hızına bakılacak olursa rapalaya gelen balık Sinarit‘di. Sinarit avımızın taşlara girmemesi için hemen tekneyi taşların üzerinden açığa doğru almaya başladık. Sinarit taş balığı olduğu için bir tehdit algıladığında hemen taşlara yönelir. Uygun taş bulursa da o taşa girer.

Taşlardan yeterince uzaklaşınca motoru durdurup oltayı sarmaya devam ettik.  Kaloma  aralıklarla akıyor ve Sinarit direniyordu. 15 – 20 dakikalık mücadeleden sonra Sinarit teknenin altında yan dönmüş parıldayarak yukarı geliyordu. Görüntü çok güzeldi. Bu görüntüyü saatlerce seyretsek bu manzaraya doyamazdık. Sinarit avımız teknenin yanına geldiğinde hemen uzanıp içeri aldık. Artık avımız teknedeydi. Güzel bir Sinarit avı daha yapmıştık. Hepimiz mutluluktan uçuyorduk.

RAPALA ILE DIP SIRTISI SINARIT AVI YAPTIRDI

Sabahtan beri uğraşmamıza rağmen oltamız boş dolaşmış, yöntem değiştirmiş, yılmadan avımızı aramaya devam etmiştik. Sinarit oltamıza hiç beklemediğimiz sohbetin koyulaştığı bir an da vurmuştu. Bu ne güzel bir sürprizdi.  Bütün sürprizler hep böyle olsa.  Herkesin kısmetinin hep böyle olması dileğiyle…

Rapala ile Dip Sırtısı Sinarit Avı Yaptırdı

RAPALA ILE DIP SIRTISI SINARIT AVI YAPTIRDI

Rapala ile Dip Sırtısı Sinarit Avı Yaptırdı

SINARIT AVI

Sinarit avına örnek link: https://youtu.be/g61Y4JloziE

Rapala ile Dip Sırtısı Sinarit Avı Yaptırdı

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.