SINARIT AVINDA JIGGING YONTEMI

Sinarit Avında Jigging Yöntemi :

Sinarit Avi Videosu – Jigging Yöntemiyle Sinarit Avı

SINARIT AVINDA JIGGING YONTEMI

İnternet’te jigging yöntemiyle balık avı konusunda araştırma yaparken balık avı turlarımızı görerek bizimle irtibata geçtiler. Rezervasyon yaptırıp turlarımıza katılmışlardı.

SINARIT AVINDA JIGGING YONTEMI

Sabah erkenden Adrasan Sahilinde buluşup tekneye binerek denize açıldık. Palamut için yüzey sırtısı çekerek Pırasalı Ada istikametine doğru yol almaya başladık. Balık avı konusunda merak edilen çok şey olduğundan hemen sohbet başlamıştı. Sorular birbirini kovalıyordu. Sohbet ederek ve sırtı çekerek Pırasalı Adaya doğru yol alıyorduk.

O gün hava biraz sertti. Kuzey doğudan sert bir Poyraz esiyordu. Palamut avı için çok uygun bir ortam olmasına rağmen Palamutlar bize yüz vermedi. Palamut avı yapamayınca, doğal olarak Palamut’u kullanarak yemli Akya oltası çekme şansımızda kalmamıştı. Yüzey sırtılarını topladık.

Pırasalı Ada açığında ve çevresinde jigging yöntemiyle kısmetimizi aramaya karar verdik. Hava sertleşmeye devam ettiği için oralarda çok oyalanma şansımız olmayacaktı.

SINARIT AVINDA JIGGING YONTEMI

Pırasalı Ada civarında bir süre jigging yapmamıza rağmen hareket olmadı. Hava iyice sertleşmeye başlayınca Adrasan koyuna doğru girdik. Değişik meraları deneyerek koyun içine doğru çekilmeye başladık. Bu şekilde sertleşen rüzgarın etkisinden uzak durabiliyorduk.

Gemliyik Koyuna kadar geldik. Gemliyik Koyunda henüz jig’i dibe indirmiştik ki, kaloma boşalmaya başladı. Kaloma sesi hepimizi kendimize getirmişti. Balık güzel basıyordu. Kamış ilk başlarda denize kadar eğiliyordu. Kamışın eğilmesi, kalomanın boşalması herkesi mest etmeye yetmişti.

İşte sabahtan beri uğraşarak beklediğimiz balık oltadaydı. Mücadelenin zorluğu avı daha keyifli hale getiriyordu. Mücadele devam ederken arkadaşlar balığın ne olduğunu merak etmeye başlamışlardı. “Balığın çekişine bakılacak olursa bu balık Sinarit” dedim. Sinarit, hepimizin ortak beklentisiydi. Jigging yöntemiyle balık avında en fazla avlanmak istenen balıkların başında trofe bir Sinarit avı gelmektedir. Jigging yaparken Sinaritle mücadele etmekte keyifli oluyordu. Balığın her hareketini oltada hissetmek çok güzel bir duyguydu. Bir de balığı tekneye aldığımızda yaşanan sevinci siz düşünün. Elimizde hayallerin balığı duruyordu.

SINARIT AVINDA JIGGING YONTEMI

Sinarit Avında Jigging Yöntemi

JIGGING

SINARIT AVINDA JIGGING YONTEMI

Sinarit Avında Jigging Yöntemi

SINARIT AVI

Jigging yöntemine örnek link: https://dai.ly/xh17mf

Sinarit Avında Jigging Yöntemi

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI HIKAYELERI, BALIK AVI VIDEOLARI, FOTOGRAFLAR kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

YORUMLAR (Lütfen, yorumunuz ile bize katkıda bulunun)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.